CS: GO

IEM Sydney 2019’da Büyük Final’e Liquid ve fnatic ismini yazdırdı

IEM Sydney 2019’da yarı final tamamladı. Liquid ve fnatic Büyük Final’e ismini yazdıran iki ekip oldu. Detaylar haberimizde.

IEM Sydney 2019‘da yarı final heyecanı son buldu. Ve artık son karşılaşma olan Büyük Final’e sayılı saatler var. Yarı finalin ilk karşılaşması Amerika ekibi Liquid ve Brezilya ekibi MIBR arasında geçerken, ikinci karşılaşma ise Amerika ekibi NRG ve İsveç ekibi fnatic arasında geçti.


Liquid’in yükselen performansı devam ediyor ve IEM Sydney’de finale çıkan ilk takım oldu

Yarı finallerin ilk karşılaşması Liquid ve MIBR arasında gerçekleşti. İlk harita MIBR’dan Mirage olarak belirlendi. Haritaya T tarafında başlayan MIBR, karşılaşmaya da 3-0 önde başladı. Ancak bu seriye son veren Liquid aynı zamanda 6-0 seri ile cevap verdi. Ve çekişmeli geçen ilk yarı 9-6 Liquid üstünlüğüyle tamamlandı. İkinci yarı ise Liquid üstünlüğüne devam etti ve 16-10 ile ilk karşılaşmadan galibiyet ayrıldı. İlk karşılaşmada Liquid’de EliGE 27-17 K-D ve 1.74 reyting ile galibiyette önemli bir rol oynadı.

İkinci harita Liquid tarafından Nuke olarak belirlendi. Bu sefer T tarafında başlayan Liquid 5-0 seri ile başladı. Ancak bu seriye MIBR 9-1 ile karşılık vermeyi bildi ve ilk karşılaşmanın aksine bu karşılaşmada ilk yarıyı önde tamamlayan 9-6 ile MIBR oldu. İkinci yarı ise inanılmaz bir çekişmeye sahne oldu. 12-6 geriye düşen Liquid 6-0 seri ile durumu 12-12‘ye getirdi. Ve ikinci yarı 15-15 beraberlikle tamamlandı. Tie-breakte ise Liquid ağırlığını koydu ve 4-0 ile karşılaşmayı 19-15 kazanarak ismini Büyük Final’e yazdıran ilk takım oldu. 35-18 K-D ve 1.47 reyting ile Kanadalı Twistzz ikinci karşılaşmanın öne çıkan ismi oldu. Karşılaşmanın MVP‘si ise Liquid’den Jonathan ‘EliGE‘ Jablonowski oldu. EliGE iki karşılaşmada toplamda 54-40 K-D ve 1.46 reyting ile oynadı ve takımının Büyük Final’e çıkmasında en büyük katkıyı sağladı.

fnatic, NRG’yi aşarak finale ulaştı

Karşılaşmanın ilk harita seçimi fnatic’ten Inferno olarak belirlendi. İlk karşılaşma iki tarafın karşılıklı serileri ile devam etti ve fnatic 8-7 üstün tamamladı. İkinci yarıda ise fnatic’in 5-0‘lık serisine karşılık veremeyen NRG, ilk karşılaşmadan 16-11 galibiyet ile ayrıldı. fnatic cephesinde JW 24-16 K-D ve 1.47 reyting ile öne çıkan isim oldu.

İkinci harita seçimi ise NRG’den Train olarak belirlendi. İlk karşılaşmanın benzeri bir şekilde başlayan karşılaşmada ilk yarı 8-7 NRG’nin üstünlüğü ile tamamlandı. İkinci yarı ise CT tarafında olan NRG rakibine nefes aldırmadı ve ikinci yaryı 8-1 karşılaşmayı ise 16-8 önde tamamlayarak seriyi 1-1‘e getirdi. Bu karşılaşmada ise NRG’den CeRq 24-18 K-D ve 1.52 reyting ile takımının galibiyetinde önemli rol oynadı.

Geriye kalan son harita ise Mirage‘dı. Karşılaşmaya CT tarafında başlayan fnatic, 2-0 geriye düşse de 7-0‘lık serisiyle ilk yarıyı 10-5 önde tamamladı ve büyük bir avantaj sağladı. İkinci yarıda NRG 5-0‘lık serisi ile geri dönmeye çabalasa da fnatic karşılaşmayı 16-10 kazanmayı bildi. Ve seriyi 2-1‘e taşıyarak Büyük Final’e ismini yazdıran ikinci ekip oldu. Üçüncü harita ise fnatic adına en iyi oyunu sergileyen 23-10 K-D ve 1.52 reyting ile Xizt oldu. Richard ‘Xizt‘ Landström aynı zamanda karşılaşmanın MVP‘si oldu. Bu seride 62-46 K-D ve 1.25 reyting ile oynayan Xizt fnatic’in galibiyetinin mimarlarından oldu.

IEM Sydney 2019 Büyük Final’i TSİ 08.00’da başlayacak.

Dünya sıralamasında ikinci sırada bulunan Liquid ve onuncu sıradaki fnatic’in karşı karşıya geleceği IEM Sydney 2019 Büyük Final’i TSİ 08.00‘da yayınlanacak. Karşılaşma bo5 formatında oynanacak. Karşılaşmayı ise bu linkten takip edebilirsiniz.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER