CS: GO

IEM Sydney 2019’da kupayı kaldıran taraf Liquid oldu

İnanılmaz bir çekişmeye sahne olan IEM Sydney 2019 Büyük Finali’nden galibiyet ile ayrılıp şampiyon olan takım Liquid oldu. Karşılaşmanın detayları…

İki ekibin karşılaştığı Qudos Bank Arena‘daki IEM Sydney 2019 Büyük Final’inde, tüm CS: GO severlerin sorduğu soru bir yıldan fazla süredir laneti Liquid‘in bozup bozamayacağı oldu. On final kaybeden Liquid, bu sefer şeytanın bacağını kırabilecek miydi?


Liquid lanete son verebilecek mi?

Büyük Final bo5 formatında oynanacaktı. Ve ilk harita seçimi fnatic‘ten Cache olarak belirlendi. fnatic, T tarafında başladığı karşılaşmaya aynı zamanda fırtına gibi bir başlangıç yaptı ve 9-0 öne geçti. Liquid her ne kadar toparlanmak için çabalasa da fnatic ağırlığını koydu ve karşılaşmadan 16-10 galibiyet ile ayrıldı. İlk karşılaşmada fnatic adına KRIMZ 25-13 K-D ve 1.62 reyting ile galibiyetin mimarlarından oldu.

İkinci karşılaşmada Liquid haritayı Overpass olarak belirledi. Bu kez ilk karşılaşmanın aksine Liquid 7-2 seri ile başladı ve ilk yarıyı da 9-6 önce tamamladı. Ancak ikinci yarı büyük bir çekişmeye sahne oldu ve Liquid bir ara geriye düşse de (13-12) karşılaşmadan 16-14 galip ayrılmayı bildi. Ve seriye denge getirdi. Liquid’den nitr0 24-19 K-D ve 1.31 reyting ile öne çıkan isim oldu.

Büyük Final’in üçüncü haritası Mirage olarak fnatic tarafından belirlendi. T tarafında başlayan fnatic, her ne kadar karşılaşmaya 4-1 başlasa da, Liquid’in 7-0‘lık serisi işleri tersine çevirdi. Ve ilk yarı Liquid’in 9-6 üstünlüğü ile tamamlandı. İkinci yarıda ise rahat bir oyun sergileyen Liquid (7-2), karşılaşmadan 16-8 galibiyet ile ayrıldı ve seride 2-1 öne geçti. Yarı final karşılaşmasının MVP‘si EliGE 26-14 K-D ve 1.72 reyting ile bu karşılaşmada takımı adına en etkili isim oldu.

Ve serinin belkide kaderini belirleyecek olan dördüncü karşılaşmanın harita seçimi Liquid’den Dust2 olarak belirlendi. Harita seçimi Liquid’den gelse de karşılaşmaya iyi başlangıç yapan taraf fnatic oldu. fnatic, ilk yarıyı 9-6 önde tamamladı ve ikinci yarıya CT tarafında başladı. CT tarafında hiç oyun kaybetmeyen fnatic, 16-6 ile seride bir kez daha eşitliği sağladı. Karşılaşmada fnatic adına öne çıkan isim ise 21-15 K-D ve 1.54 reyting ile JW oldu.

IEM Sydney 2019 Büyük Finali’nde kaderi belirleyen harita Inferno oldu

Ve IEM Sydney 2019 şampiyonunu belirleyecek olan beşinci karşılaşmada son kalan harita Inferno oldu. Üzerindeki laneti bozmak isteyen Liquid, CT tarafında inanılmaz bir başlangıç (8-1) ile karşılaşmayı ne kadar çok kazanmak istediğini gösterdi. Ve rakibi İsveç ekibi fnatic’e sert başlangıç ile mesaj verdi. İlk yarıyı 11-4 önde tamamladı ve şampiyonluğa sadece 5 galibiyet uzaktalardı. İkinci yarıya 3-0 önde başladılar, ancak seriyi kolay kolay bırakmak istemeyen fnatic 5-0 serisi ile bir an Liquid’in yüreğini ağzına getirse de Liquid karşılaşmadan 16-9 galip ayrıldı. Bu sonuçla lanete son veren Liquid, IEM Sydney 2019 şampiyonu oldu. Kanadalı Twistzz son karşılaşmada 26-12 K-D ve 1.52 reyting ile öne çıkan isim oldu.

IEM Sydney 2019 MVP’si Liquid’den Twistzz

Turnuva boyunca etkili oyun sergileyen Twistzz, turnuva boyunca tur başına 0.82 öldürme ve 1.25 reyting ile oynadı. Böylelikle Twistzz, IEM Sydney 2019 MVP ödülünü kazandı. Liquid ise bu şampiyonluk ile evine 100 bin dolarlık aslan payını götürdü.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER