CS: GO

INTEL ESL Türkiye 2019 Kış Sezonu finalinde LOG Esports fırtınası esti

LOG Esports ve Valstars karşı karşıya geldiği INTEL ESL Türkiye 2019 Kış Sezonu finalinde zafer LOG Esports’un oldu. Finalin detayları…

Intel ESL Türkiye Şampiyonası final karşılaşması dün oynandı. Turnuvanın iki finalisti LOG Esports ve Valstars‘ı karşı karşıya getiren Intel ESL Türkiye Şampiyonası final inanılmaz bir çekişmeye sahne oldu. INTEL ESL Türkiye 2019 Kış Sezonu final karşılaşması Dream TV‘den canlı olarak yayınlandı.


Şampiyon LOG Esports!

Karşılaşmada ilk harita seçimi LOG’dan Nuke olarak geldi. Valstars T tarafında başladığı karşılaşmanın ilk yarısını etkili bir oyun ile 11-4 önde tamamladı. Ancak ikinci yarı toparlanan LOG, 6-0 ve 5-0‘lık seriler ile inanılmaz bir geri dönüş yaptı ve ilk karşılaşmadan 16-13 galip ayrıldı. İlk karşılaşmada öne çıkan isim 26-21 K-D ve 1.35 reyting ile LOG’dan mojj olurken, Valstars’tan ise MAZ 27-19 K-D ve 1.30 reyting ile ayakta kalan isim oldu.

İkinci harita seçimi Valstars tarafından Overpass olarak belirlendi. Burada ise iki takım daha dengeli oyun sergiledi ve büyük serilere izin vermedi. İlk yarı 8-7 Valstar’ın üstünlüğü ile geçildi. İkinci yarı rakibinin sadece bir kez öne geçmesine izin veren Valstars, qRaxs‘ın da etkili oyunu ile karşılaşmadan 16-14 galip ayrıldı ve seriyi final haritasına taşıdı. Eşitliği sağladıkları karşılaşmada Valstars adına en etkili isim 31-17 K-D ve 1.49 reyting ile qRaxs oldu.

Final haritasında LOG rakibine şans tanımadı

Ve final haritası olarak geriye Inferno kaldı. Final maçında belkide hiç beklemeyeceğimiz bir seri (12-0) ile LOG karşılaşmayı ilk yarıda bitirdi. Ve ikinci yarı rakibine hiç skor vermeden karşılaşmadan 16-3 ezici bir galibiyet ile ayrıldı. Final haritasına LOG’dan mini 24-9 K-D ve 2.11 reyting ile damgasını vurdu. Ve 2-1 ile Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nda şampiyon LOG Esports oldu.

 

Intel ESL Türkiye Şampiyonası finalinin MVP’si mini

Final karşılaşmasının MVP’si Muhammed ‘mini‘ Salman oldu. mini, 67-52 K-D ve 1.30 reyting ile final karşılaşmasını tamamladı. Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nda şampiyon olan LOG Esports kasasına 2500 dolar koyarken, ikinci olan Valstars ise 1350 dolar ödülün sahibi oldu.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER