Fortnite

Fortnite 9. Sezon hakkında bilmeniz gereken her şey

Oyuncuların isteklerine kulak veren Epic Games, yeni sezon ile birlikte Fortnite’ın oyun deneyimini iyileştirerek oyunun uzun vadede daha eğlenceli olması için elinden geleni yapmışa benziyor. İşte Fortnite 9. Sezon için yapılan değişiklikler!

Fortnite 9. Sezon

Battle Royale türünün vazgeçilmez oyunlarından Fortnite yeni sezonuna kavuştu. Oyunun geliştirici firması Epic Games’in dün devreye soktuğu v9.00 yaması ile birlikte Fortnite 9. Sezon için yığınla değişiklik ve yenilikler yapıldı.


Daha önce ki sezonlarda olduğu gibi harita üzerindeki bazı bölgeler, gizemli bir şekilde elden geçirildi. Fortnite’a geçtiğimiz sezon eklenen silahlar kaldırılırken, yeni silah Çatışma Pompalı Tüfeği oyuna eklendi. Bununla birlikte Savaş Bileti için yeni kozmetikler eklendi. Dikkat çeken en önemli yenilik ise Hava Halkaları olabilir.

Fortnite 9. Sezon Savaş Bileti

950 V-Papel değerindeki Savaş Bileti görevlerine Fortbyte’lar eklendi. Oyuncular, harita üzerindeki ipuçlarının izinde ilerleyerek Savaş Bileti’nden kazanacakları kozmetikleri envanterlerine eklemenin mutluluğunu yaşayacaklar.

Savaş Bileti için yapılan bir diğer yenilik ise Epic Games’in ilerlemeli kıyafet olarak adlandırdığı Savaş Kuşu oldu. Fortnite oyuncularının istediği yeniliklerden Savaşı Kuşu kıyafeti, Savaş Bileti’nde seviye atladıkça şekil değiştirecek.

Savaş Bileti’nde 100. Seviye’ye ulaşmayı başaran oyuncuların kazanacağı kıyafet ise Intikamcı oldu. Oyuncular 9. Sezon’da Savaş Bileti’nde seviye atladıkça, ikili kazma, robot kedicik ve uçan frizbiler gibi yeni kozmetikler de kazanabilecek.

Oynanış

 • Yarı otomatik Çatışma Pompalı Tüfeği geldi.
 • Taktiktsel Pompalı Tüfeklerin verdiği hasar dengelendi.
 • Tambur Şarjörlü Tüfeği’nin verdiği hasar azaltıldı.
 • Patlayıcı Yay için eşya dengelemesi yapıldı.
 • El bombası oyuna geri döndü.
 • Pompalı Bomba kaldırıldı.
 • Gömülü Hazine kaldırıldı.
 • Klasik Pompalı Tüfek kaldırıldı.
 • Zehirli Ok Tuzağı kaldırıldı.
 • Dürbünlü Altıpatlar kaldırıldı.
 • Susturuculu Taarruz Tüfeği kaldırıldı.
 • Termal Taarruz Tüfeği kaldırıldı.
 • Balonlar kaldırıldı.

Fortnite 9. Sezon ile gelmiş olan harita değişiklikleri


Fortnite adasındaki Volkan patlamasının bazı bölgelerin değişmesine sebep olduğunu söyleyen Epic Games, Evrilmiş Evler bölgesini yeniledi. Artık bu bölgede Ayrıcalıklı AVM, Muzaffer’in Muz Stadı ve Nugget Hut gibi yeni mekanlar olacak.

Hava Halkaları

Haritaya eklenen Hava Halkaları, oyuncuların çok daha hızlı hareket etmesine neden olacak. Bu yenilikten sonra oyun tarzınızı değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Tfue’nun Fortnite Dünya Kupası yayını şampanyalı kutlama ile sonlandı

Fortnite’a 9. Sezon için gelecek Sınırlı Süreli Modlar

Epic Games, Fortnite v9.00 yama notlarında sezon boyunca değişmeli olarak oyuna eklenecek modların detaylarını paylaşmayı da ihmal etmedi.

Tek Atanlar

Daha önceki sezonlardan hatırlayacağımız şekilde yer çekiminin düşük olduğu bir oyun modu göreceğiz. Oyuncuların %50 sağlıkla mücadele edeceği Tek Atanlar da sadece Keskin Nişancı Tüfeği ve sargı bezi bulunacak. Özet geçecek olursak; en yükseğe sıçrayıp, iyi nişan almanız gerekiyor.

Üçlü

İsminden de anlayacağınız üzere Üçlü’nün Klasik Battle Royale modundan tek farkı; üç kişilik ekiplerden oluşacak olması. Zaten Ekipli’yi iki arkadaşınızla birlikte oynuyorsanız, tam olarak üç kişilik yeni mod sizin için ideal olacaktır.

Som Altın

Oyundaki yüksek hasar vuran efsanevi silahlarla donatılmış Som Altın’da birinci olmaktan başka şansınız yok gibi görünüyor.

Bu arada, oyunun fragmanda gördüğümüz Muz Adam için bir etkinlik gelme ihtimali çok yüksek. Eğik Evlerin yerini alan Evrilmiş Evler’de Muzaffer’in Muz Stadı adlı bir mekan yer aldığına göre Muz Adam’ın adını da öğrenmiş bulunuyoruz. Fortnite 9. Sezon yaması hakkında daha fazla detaya buradan ulaşabilirsiniz.

GGespor’da yer alan haberlerden daha hızlı bir şekilde haberdar olabilmek için bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz;

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER