CS: GO

BLAST Pro Series Madrid ilk gün sonuçları ve karşılaşmaların detayları

BLAST Pro Series Madrid’de ilk gün karşılaşmaları tamamlandı. Karşılaşmaların detayları ve önemli anları içeren klipleri sizler için derledik.

BLAST Pro Series Madrid, play-in karşılaşmasından Giants‘ın galip çıkmasının ardından altı takıma ulaştı ve turnuva başladı. Turnuvanın ilk gününde ilk iki tur karşılaşmaları tamamlandı. Gelin ilk gün karşılaşmalarına hep beraber göz atalım.


İlk tur

Cloud9 – Giants

Play-in aşamasından gelen Giants, Amerika ekibi Cloud9 ile ilk turda karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın haritası Dust2 olurken, Cloud9 karşılaşmaya CT tarafında başladı. Cloud9 karşılaşmaya rahat bir şekilde başladı ve 6-2 öne geçti. Ancak Giants, yabana atılmaması gerektiğini gösterdi ve 5-0 seri ile geri döndü. İlk yarı büyük çekişme ile 8-7 Giants üstünlüğü ile geçti. İkinci yarı ise karşılıklı seriler ve çekişme ile geçti. Bir ara Giants 14-13 öne geçse de Cloud9 tecrübesini konuşturarak karşılaşmadan 16-14 galip ayrıldı. Cloud9’ın zaferinde önemli pay oynayan autimatic, 29-16 K-D ve 1.57 reyting ile oynadı.

Astralis – NiP

CS: GO arenasında zirvede bulunan Astralis ile NiP’in karşılaştığı ilk turda harita olarak Dust2 oynandı. Astralis, CT tarafından başladığı karşılaşmaya hızlı bir başlangıç yaptı ve 6-1 öne geçti. Ardından karşılıklı skorlar ile ilk yarı 9-6 Astralis üstünlüğü ile tamamlandı. İkinci yarı NiP’e nefes aldırmayan Astralis ilk karşılaşmadan 16-8 galip ayrıldı. Karşılaşmada Astralis cephesinde dupreeh 23-10 K-D ve 1.58 reytingle öne çıkan isim oldu.

ENCE – Natus Vincere

Finlandiya ekibi ENCE ve Ukrayna ekibi NaVi’nin karşı karşıya geldiği karşılaşmanın haritası Mirage olarak belirlendi. Günün belkide en çok konuşulan ismi ENCE’den allu, karşılaşmada çok büyük bir etki yarattı. Ve ENCE ilk yarıda 12-3 öne geçerek zaten çoktan işin bittiğini herkese gösterdi. Ve karşılaşmadan 16-4 galip ayrıldı. Günün en çok konuşulan performansı ise allu’dan geldi. allu, 29-8 K-D ve 1.93 reyting ile izleyenlere adeta resital verdi.

İkinci tur

Astralis – Giants

Astralis’in ikinci turda rakibi Giants idi. Karşılaşmanın haritası ise Nuke olarak belirlendi. Karşılaşma şok edici bir şekilde 4-0 Giants üstünlüğü ile başlasa da rüya erken bitti. Astralis üst üste aldığı serilerle ilk yarıyı 9-6, karşılaşmayı ise 16-7 rahat bir şekilde kazandı. Astralis’te ilk karşılaşmadaki gibi dupreeh öne çıktı. Danimarkalı oyuncu 28-8 K-D ve 2.04 reyting ile kalitesini ortaya koydu.

Cloud9 – Natus Vincere

İlk karşılaşmasından galip ayrılan Cloud9 ve hezimete uğrayan NaVi karşı karşıya geldi. Harita olarak Mirage belirlendi. Karşılaşma NaVi’nin 5-0 serisiyle başladı ve arkasından Cloud9’ın 4-0 serisi geldi. Ve ilk yarı 11-4 NaVi üstünlüğü ile tamamlandı. İkinci yarı Cloud9 ilk yarıdan farksızdı ve NaVi ilk karşılaşmanın aksine rakibini 16-7 ile devirdi. NaVi’de simple 22-10 K-D ve 1.64 reyting ile öne çıkan isim oldu.

NiP – ENCE

İlk karşılaşmasında herkesi büyüleyen ENCE ve allu ikinci karşılaşmasında NiP ile karşı karşıya geldi. Ve ilk karşılaşmadaki ne ENCE ne de allu sahada değildi. NiP, ilk yarıyı 12-3 karşılaşmayı ise 16-5 kazandı. allu bu karşılaşmada resmen saha yoktu. allu 8-19 ve 0.44 reyting ile oynadı. NiP’te ise 27-8 K-D ve 2.31 reyting ile dennis şov yaptı.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER