Espor Haber

Invictus Gaming’ten League of Legends tarihinin en hızlı galibiyeti

Ne çektin be Faker.

MSI 2019 karşılaşmalarının ikinci gününde inanılmaz bir karşılaşmayı geride bıraktık. Invictus Gaming ile SK Telecom T1 arasında oynana karşılaşma, kimsenin beklemediği bir şekilde sonlandı. Son dünya şampiyonu IG, SKT karşısında ezici bir oyunla karşılaşmayı 16 dakika 1 saniye içinde kazandı. Bu galibiyet, League of Legends turnuvalarında alınmış en hızlı galibiyet oldu.


League of Legends turnuvalarındaki en hızlı galibiyet

2018 Dünya Şampiyonası’nın kazananı olan Invictus Gaming, belki de SK Telecom T1’e en ağır mağlubiyetini tattırdı. Tarihinde 2 MSI, 3 dünya şampiyonluğu olan SKT, IG’ye karşı sadece 16 dakika dayanabildi.

Invictus Gaming nişancısı JackeyLove, her Draven oyuncusunun hayali olan bir oyunu geride bıraktı. Karşılaşmanın 7. dakikasında Kanasusamış eşyasını tamamlayan JackeyLove’ın önünde kimse duramadı. SKT, Sona&Taric alt koridoru seçimiyle oyunu Faker üzerinden oynamak istediklerini belli ettiler. Ancak işler pek de SKT’nin istediği gibi gitmedi. Invictus Gaming’in baskılı oyunu, ilk gün G2’nun aldığı galibiyeti akıllara getirdi.

İlginizi çekebilir: 1907 Fenerbahçe ile Japone’nin yolu bir kez daha ayrılıyor

SKT 16 dakika içinde kaybettiği oyunda kule ve ejderha almayı başaramadı. 14. dakikada rakibinin ilk inhibitörünü almayı başaran IG, kısa süre içinde oyunu kapatmayı bildi. 16 dakikada biten bir oyunun ardından ortaya çıkan altın farkı istatistiği ise tekrar tekrar şaşırtabilir. Aşağıdaki tablo karşılaşmayı izlemeyen kişiler için kılavuz olabilir.

LoLEsports Stats

Invictus Gaming bu galibiyet ile çıktığı 4 karşılaşmadan da galibiyetle ayrılmayı başardı ve 1. sıradaki yerini korudu. IG’yi 3 galibiyet 1 beraberlik ile G2 Esports takip ediyor. MSI 2019 2. gün karşılaşmaları sonrasında oluşan puan durumu ve sıralama şu şekilde.

  • 1) Invictus Gaming (LPL) 4-0
  • 2) G2 Esports (LEC) 3-1
  • 3) SK Telecom T1 (LCK) 2-2
  • 4) Team Liquid (LCS) 2-2
  • 5) Flash Wolves (LMS) 1-3
  • 6) Phong Vü Buffalo (VCS) 0-4

Günün en iyi paylaşımları için bizi sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER