CS: GO

BLAST Pro Series Madrid’de ENCE ve Astralis finalde karşılaşacak

BLAST Pro Series Madrid grup aşaması tamamlandı ve büyük finalde yer alacak iki takım belli oldu. İkinci gün sonuçları ve karşılaşmaların detaylarını sizler için derledik.

BLAST Pro Series Madrid’de ikinci gün grup karşılaşmaları tamamlandı. Finalistler ise Danimarka ekibi Astralis ve Finlandiya ekibi ENCE oldu. İkinci gün karşılaşmalarının detaylarını sizler için derledik. Gelin hep beraber göz atalım.


BLAST Pro Series Madrid 2. Gün

Üçüncü tur

Cloud9 – Ence

Cloud9 ve ENCE arasında geçen üçüncü tur karşılaşmasında harita Nuke olarak belirlendi. Karşılaşmaya ENCE 3-0 seri ile başlasa da çabuk toparlanan Cloud9 ilk yarıyı 8-7 önde tamamladı. Ancak ikinci yarı skor kafa kafaya iken, ENCE karşılaşmanın sonunda 6-0 seri yakaladı ve karşılaşamdan 16-11 galip ayrıldı. ENCE adına sahanın en iyisi 22-12 K-D ve 1.32 reyting ile sergej oldu.

NiP – Giants

Play-in’den gelen Giant, Nip ile karşı karşıya gelirken, harita olarak Nuke oynandı. Giants karşılaşmanın ilk yarısında T tarafında yer alırken, ilk yarı ciddi derecede herkesi şaşırtarak 11-4 üstünlüğü ele geçirdi. İkinci yarı ise NiP rakibine hiç karşılık veremedi ve Giants 16-4 ile galip ayrılmayı bildi. Giants’ta MUTiRiS, 30-7 K-D ve 2.25 reyting ile karşılaşmaya damgasını vurdu.

Astralis – Natus Vincere

İlk günü mağlubiyetsiz tamamlayan Astralis’in rakibi Ukrayna ekibi NaVi idi. Harita olarak Dust2 oynanırken, NaVi T tarafında başlangıç yaptı. İlk yarı herkesi şaşırtan Astralis 10-5 NaVi’nin gerisinde yarıyı tamamladı. Ancak ikinci yarı kendine dönen Astralis 11-3 ikinci yarıyı ve 16-13 karşılaşmayı galip tamamladı. Astralis’te öne çıkan isim 28-20 K-D ve 1.35 reyting ile dupreeh oldu.

Dördüncü tur

Natus Vincere – Giants

Dördüncü turda karşı karşıya gelen NaVi ve Giants karşılaşmasının haritasu Dust2 idi. NaVi 7-0 ile başladığı karşılaşmayı bir nevi başlangıçta bitirdi ve 16-4 ile galibiyeti rahat bir şekilde aldı. NaVi’den Edward, 22-9 K-D ve 1.83 reyting ile öne çıktı.

Cloud9 – NiP

Cloud9 ve NiP’in karşı karşıya geldiği mücadelede harita Nuke idi. Karşılşamaya 9-3 önde başlayan Cloud9’ın herkes kazandığını düşünürken, ikinci yarı CT tarafındaki NiP 9-0 seri ile 14-12 öne geçti ve karşılaşmayı 16-14 Cloud9’dan söktü aldı. NiP’te REZ, 28-20 K-D ve 1.45 reyting ile galibiyetin mimarı oldu.

Astralis – ENCE

Günün belkide en dikkat çekici karşılaşması Astralis ve ENCE arasında geçti. Harita olarak Dust2 oynanan karşılaşmada Astralis CT tarafında başladı. Ve 7-1 öne geçen Astralis avantajı pekte iyi değerlendiremedi ve 8-7 ilk yarıyı önde kapattı. Ancak ENCE, ikinci yarı bomba gibi bir başlangıç ile 8-0 seri yakaladı ve herkes şaşkına döndü. Astralis her ne kadar 5-0 seri ile cevap versede tek ele ihtiyacı olan ENCE bunu da söktü aldı. Karşılaşmanın galibi 16-13 ile ENCE oldu.

Beşinci tur

NiP – Natus Vincere

Turnuvanın son turunda NiP ve NaVi karşı karşıya gelirken, harita ise Dust2 olarak belirlendi. NiP karşılaşmanın ilk yarısını 12-3 karşılaşmayı da 16-9 galip tamamladı. NiP’te 20-17 K-D ve 1.19 reyting ile f0rest öne çıkan isim oldu.

Astralis – Cloud9

Astralis ve Cloud9’ın karşı karşıya geldiği son turda İnferno harita olarak belirlendi. İnişlerle çıkışlarla geçen karşılaşmanın ilk yarısını 9-6 Astralis önde tamamladı. İkinci yarı tedbiri elden bırakmayan Astralis 16-11 galip ayrılarak finale ismini yazdırdı. 21-14 K-D ve 1.49 reyting ile oynayan device karşılaşmanın öne çıkan ismi oldu.

ENCE – NiP

Overpass olarak belirlenen haritanın ardından ENCE, 6-0 ile karşılaşmaya başladı. Ve ilk yarıyı Giants karşısında ENCE 10-5 önde tamamladı. İkinci yarı ise Giants 9-0 seri ile 14-10 öne geçsede ENCE, 6-0 seri ile 16-14 karşılaşmadan galip ayrılarak finale ismini yazdırdı. ENCE’de allu, 25-15 K-D ve 1.28 reyting ile öne çıktı.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER