Espor Haber

Galatasaray Espor yeni ormancısı BalKhan’ı duyurdu

Yaz Mevsimi kadrosunu şekillendirmeye başlayan Galatasaray, orta koridor oyuncusu GBM’den sonra ana rotasyonuna bir başka Koreli oyuncu daha ekledi.

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi takımlarından Galatasaray Espor, geçtiğimiz mevsimden 4 isimle yollarını ayırdıktan sonra tamamen önümüzdeki mevsime odaklandı. İlk olarak deneyimli isim Lee “GBM” Chang-seok’u kadrosuna dahil eden sarı-kırmızılı ekip, bugün de yeni orman oyuncusunu duyurdu.


Galatasaray’ın ana rotasyondaki yeni ormancısı Choi “BalKhan” Hyun-jin olacak. Profesyonel sahneye 2018 yılında adım atan BalKhan, Essedon Futbol Kulübü tarafından kurulan Bombers için oynuyordu. Okyanusya temsilcisi Bombers ile MSI tecrübesi yaşayan ormancı, 1907 Fenerbahçe’ye karşı forma giymişti.

Galatasaray Espor

  • Madness – Nişancı
  • BalKhan – Ormancı
  • GBM – Orta Koridor

Galatasaray’ın ilk hamlesi GBM oldu

Kış Mevsimi’nde yarı final  oynayan kadrosundan Hioss, Tolerant, Godbro ve Taikki gibi oyuncularla yollarını ayıran Galatasaray Espor’un Yaz Mevsimi için yapacağı hamleler merak ediliyordu. Takımın liderlerinden Madness’ı takımda tutmayı başaran sarı-kırmızılılar, ilk olarak orta koridor oyuncusu GBM ile anlaştı.

Bahçeşehir SuperMassive’de 2 kez şampiyonluk yaşayan Güney Koreli oyuncunun kariyerinde CJ Entus, Jin Air Green Wings ve Team Vitality gibi takımlar bulunuyor. GBM ve BalKhan transferleri taraftarlardan geçer not aldı. Bununla birlikte takımın Yaz Mevsimi için üst koridor ve destek oyuncusu hamlesi henüz belli değil.

Taraftarların çoğu 1907 Fenerbahçe ile ipleri kopartan Japone’nin takıma katılacağını düşünüyor. Ancak bu durum, şimdilik sadece söylentide kalıyor.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER