Apex Legends

Respawn, Apex Legends’ın düşüşe geçen otoritesini toparlamaya çalışıyor

Yapımcı şirket hızlı seviye atlamak isteyen oyuncuları tespit etti ve yeni ceza sistemininin geleceğini duyurdu.

Son günlerde popülerliğini kaybetmeye başlayan Apex Legens yapımcıları harekete geçti. Yapımcı şirket Respawn Entertainment, Apex Legends oyuncularının daha konforlu bir oyun deneyimine sahip olması için planladıkları şeyleri yakın zaman önce bir duyuruyla paylaştı. Respawn yakın tarihte oyuna getireceği yeni sistem ile ”kötü takım arkadaşları”nı tespit edecek ve oyundan uzaklaştıracak.


Respawn ”kötü takım arkadaşları”nı banlıyor

Twitch izlenme oranı düşse de sabit bir kitleyi elinde tutmayı başaran ve hala en iyi Battle Royale oyunlarından biri olan Apex Legends, yeni sezon ile birlikte oyuncularının daha kaliteli bir oyun deneyimi yaşayabileceği bir oyun haline dönüşüyor.

İlginizi çekebilir: BLAST Pro Series Madrid şampiyonu Astralis’i deviren ENCE!

Buradaki asıl amaç, oyunu kazanmayı hak eden ve takımın üstünden geçinen, huzur kaçıran oyuncuları oyundan uzaklaştırmak. Belirlenen ceza sistemiyle birlikte oyuncular, uyarı cezaların yanısıra oyundan temelli uzaklaştırmaya kadar ceza alacaklar.

Kim bu ”kötü takım arkadaşları”?

Respawn, yakın zaman önce Reddit’te bir yazı paylaştı. Önce o yazıya bir göz atalım.

Yapımcı şirket bazı oyuncuların ”piggy-backing” taktiği ile hak etmeden oyun kazandığını tespit etmiş. Bu oyuncuların hızlıca seviye atlayamaması için bu oyuncular tek tek tespit edilecek ve cezalandırılacak. Piggy backing için yanımızda sürekli borç isteyen arkadaş tanımlaması pek de yanlış olmaz.

Bu yenilik büyük ihtimalle birçoğunun hoşuna gidecek bir kural değişikliği olarak görülüyor. En başından beri büyük sorunlardan olan takıma katkısı olmayan kişilerin verdiği rahatsızlık bu sayede son bulacak gibi görünüyor. Bunun haricinde AFK kalan kişiler içinde cezalar verilecek. Konu ile ilgili tarih bilgisi henüz paylaşılmadı.

İlginizi çekebilir: Invictus Gaming’ten League of Legends tarihinin en hızlı galibiyeti

Kaynak: Dexerto

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER