Apex Legends

Shroud, Apex Legends’ın nasıl iyi bir espor oyunu olabileceğini anlattı

Twitch’in yıldızı Shroud, Apex Legends’ın nasıl iyi bir espor oyunu olabileceği hakkında bazı fikirler öne sürdü.

Respawn Entertainment tarafından 4 Şubat tarihinde piyasaya sürülen Apex Legends, battle royale dünyasında büyük bir sıçrama yaptı. Oyun, sürekli hata ve sıkıntılarla dolu olmasına rağmen Shroud’a göre her şeyi tersine çevirilip eskisi gibi popüler olabilir görünüyor.


Fortnite Dünya Kupası elemelerindeki tüm sorunları göz önünde bulunduran Shroud, Apex Legends’ın henüz en iyi battle royale espor oyunu olma konusunda şansı bulunduğunu itiraf etti.

Oyunda elbette pek çok sorun var ancak Shroud, Apex Legends’ın en iyi battle royale espor oyunu olması için bir ton potansiyel olduğunu düşünüyor.

Apex Legends’ın uygun bir battle royale espor oyunu olabileceğine inanan Shroud, sorunlara odaklanıp geçici içerikler ekleyerek yeni özellikler gelmesi gerektiğini düşünüyor. Ayrıca bununla birlikte rekabetçi bir ortam sağlayabilirse, dünyanın en iyi battle royale espor oyunu olabileceğine inanıyor.

Sorunlara odaklanmalı ve yeni özellikler gelmeli

Shroud, oyundaki server lagları, hileler ve optimizasyon sıkıntılarını hızlı bir şekilde giderilmesi gerektiğini düşünüyor. Ayrıca oyuna yeni mod ve mekanikler gelmesi gerektiğini düşünen Shroud, geçici içeriklerle güncel tutulduğu taktirde daha iyi bir oyun olacağını söyledi.

İlginizi çekebilir: Respawn, Apex Legends’ın düşüşe geçen otoritesini toparlamaya çalışıyor

Son alan mantığı

Shroud, battle royale oyunlarının en büyük sıkıntlarından birinin son alan olduğuna değindi. Battle royale oyunlarında genellikle son alana 40’dan fazla oyuncunun kaldığını farkeden Shroud, oyuncuların son alana kadar yaşayarak derece yapmaya çalıştığını söylüyor. Haliyle oynanış ve seyir zevkinin düştüğünü düşünen Shroud, Respawn’ın bu probleme bir çözüm bulması gerektiğini söylüyor. Eğer son alana daha az kişinin kalması sağlanabilirse, daha iyi bir espor oyunu olabileceğini açıkladı.

Pusma ve şans

Battle royale oyunlarının en tilt edici durumlarından biri olan pusma faktörü, Shroud’a göre en büyük sorunlardan biri. Oyuncular genellikle son alana doğru daha fazla pusuyor ve bu da espor olma konusunda büyük bir engel teşkil ediyor. Shroud, eğer pusma ve şans faktörüne iyi bir strateji geliştirirse, Apex Legends’ın daha iyi bir espor oyunu olabileceğini düşünüyor.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER