CS: GO

ESL One Cologne Kuzey Amerika Kapalı Elemeleri şampiyonu FURIA

ESL One Cologne Kuzey Amerika Kapalı Elemeleri şampiyonu Ghost’u 3-2 deviren FURIA oldu. Böylelikle FURIA, ESL One Cologne ana etkinliğinde yer alma hakkı kazandı.

FURIA, ESL One Cologne Kuzey Amerika Kapalı Elemeleri‘nde Ghost‘u 3-2 ile geçerek ismini ana etkinliğe yazdırdı. Karşılaşamaya Ghost upper-bracket’tan geldiği için 1-0 avantaj ile başladı.


FURIA, Ghost’u 3-2 yenerek ESL One Cologne 2019’a katılma hakkı kazandı

Büyük Final’in ilk haritası Ghost’tan İnferno olarak belirlendi. Karşılaşmaya CT tarafında başlayan FURIA, 10-2 seri ile ilk yarıyı 11-4 önde tamamladı. İkinci yarı ise karşılıklı skorlarla geçti ve 16-9 kazanan taraf FURIA oldu. FURIA adına öne çıkan isim 24-15 K-D ve 1.60 reyting ile yuurih oldu. Seriye böylelikle eşitlik geldi.

İkinci harita olarak FURIA Nuke seçimi yaptı. Yine ilk karşılaşmaya benzer bir başlangıç yapan FURIA, 10-5 ilk yarıyı önde tamamladı. İkinci yarı Ghost skoru 10-9‘a kadar taşısa da FURIA 16-11 karşılaşmayı kazandı ve seriyi 2-1‘a taşıdı. FURIA adına KSCERATO 32-15 K-D ve 1.96 reyting ile galibiyetin mimarı oldu.

Üçüncü harita olarak Overpass seçimi yapan Ghost, karşılaşmaya serinin ilk iki karşılaşması gibi geride başladı ve ilk yarı 10-5 FURIA üstünlüğü ile geçildi. Herkes FURIA’nın final mücadelesini bitirdiğini düşünürken kendine gelen Ghost rakibine ikinci yarı sadece 4 tur vererek karşılaşmayı 16-14 kazandı. Seriye 2-2 eşitliği getirdi. Ghost’ta koosta, 29-19 K-D ve 1.50 reyting ile geri dönüşte takımına büyük katkı sağladı.

Son ve serinin galibini belirleyecek olan harita FURIA tarafından Cache olarak belirlendi. Final karşılaşmasına diğer karşılaşmaların aksine Ghost 5-1 önde başladı ancak, FURIA yakaladığı 9-0 seri ile ilk yarıyı 10-5 önde kapattı. İkinci yarı ise FURIA karşılaşmaya ağırlığını koydu ve 16-8 ile karşılaşmay galip tamamladı. Böylelikle seriyi 3-2 ile FURIA galip tamamladı ve ESL One Cologne 2019’a ismini yazdırdı. Son haritada KSCERATO 23-12 K-D ve 1.50 reyting ile öne çıkan isim oldu.

ESL One Cologne 2019’da yer alacak takımlar listesi:

  Astralis
 FaZe
 Natus Vincere
 fnatic
 Renegades
 mousesports
 Vitality
Brazil FURIA
 BIG
 MIBR
 NiP
 ENCE
United States NRG
 Davetiye #12
 Avrupa Elemeleri #2
Korea MVP PK

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER