Espor Haber

G2 Esports, MSI 2019 Grup Aşaması’nda SKT’ye karşı 2. kez kazandı

Grup Aşaması’nda SK Telecom T1 ile ikincilik için karşı karşıya gelen G2, karşılaşmayı kazandı ve önemli bir avantaj elde etti.

MSI 2019’un Grup Aşaması için 3. Gün tamamlandı. Günün açılışında Team Liquid’e karşı oldukça kritik galibiyet alan SKT’nin rahat bir nefes alması için G2’yu yenmesi gerekiyordu. Bununla birlikte G2’nun Phong Vũ Buffalo’dan aldığı sürpriz mağlubiyet ile birlikte karşılaşma daha da önemli duruma geldi.


Daha önce Grup Aşaması’nın başlangıcında karşılaşan iki takım yeniden karşı karşıya geldi. SKT için rövanş niteliği taşıyan karşılaşmayı G2 kazanınca, SKT’nin durumu zora girmiş oldu.

G2’dan SKT’ye karşı bir galibiyet daha geldi

Seçim/Yasaklama Ekranı’nda G2’nun başarılı üst koridor oyuncusu Martin “Wunder” Hansen’dan beklenmedik şekilde Pyke tercihi geldi. Rakibinin yaptığı seçime karşılık Jayce kilitleyen SKT’de üst koridor oyuncusu oyuncusu Kim “Khan” Dong-ha’nın 3 skora doğrudan katkı sağlamasına yardımcı olmuş oldu.

Ancak SKT’nin avantajı 10. dakikaya kadar sürdü. Soğukkanlı kararlar alan G2, Khan’ın katılmadığı çete savaşını kazanarak durumu eşitledi ve sonrasında öne geçti.

İlginizi Çekebilir: Invictus Gaming’ten League of Legends tarihinin en hızlı galibiyeti

Aslına bakarsanız orta bölüme kadar iki takımında deneme yanılma yaptığını gördüğümüz için tek gördüğümüz aksiyon Pyke’ın Jayce’e karşı mücadelesi oldu. Bununla birlikte G2’nun takım oyunu anlamında kendini geliştirdiğini net bir şekilde görme fırsatına eriştik. Tabii ki Wunder’ın Pyke seçimi karşılaşmanın kaderini belirleyen etkenlerden birine dönüştü. SKT oyuncuları, Wunder’ın Pyke seçimini dezavantaj olarak düşünse bile G2 için bunun bir avantaj olduğu sonradan ortaya çıktı.

Khan’ın sık sık yakalanması da G2’nun yavaş yavaş hakimiyeti ele almasını kolaylaştırdı. Faker’ın Azir ile olabildiğince doğru oynaması bile SKT’ye yetmedi ve kazanan bir kez daha G2 oldu.

Hanoi’deki Vietnam Ulusal Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Grup Aşaması, Pazartesi ve Salı’ya kadar devam edecek.

İşte 3. Gün sonrasında MSI 2019’da Genel Durum;

MSI 2019 Grup Aşaması

Takımlar Durum
1 Invictus Gaminglogo std.pngInvictus Gaming

6 – 0
2 G2 Esportslogo std.pngG2 Esports

4 – 2
3 SK Telecom T1logo std.pngSK Telecom T1

3 – 3
4 Yoe Flash Wolveslogo std.pngFlash Wolves

2 – 4
4 Team Liquidlogo std.pngTeam Liquid

2 – 4
6 Phong Vũ Buffalologo std.pngPhong Vũ Buffalo 1 – 5

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER