Espor Haber

Panky espor kariyerini sonlandırdığını duyurdu

Son zamanlarda Twitch.TV’den yaptığı yayınlarla adından bolca söz ettiren Panky, espor kariyerini sonlandırdığını açıkladı.

En son Beşiktaş Esports’ta üst koridor oyuncusu olarak yer alan Uğur “Panky” Taş, espor kariyerini sonlandırdığını açıkladı. Twitter üzerinden esporu bıraktığını açıklayan Panky, duygusal bir yazı paylaştı.


Panky, uzun zamandır Twitch üzerinden yaptığı yayınlar ile birlikte ününü arttırmayı başararak, Twitch’in sevilen yüzü oldu. Pek çok izleyici, Panky’nin yayınlarında kullandığı argo kelimelerden yola çıkarak bu rahatlığını esporu bırakacağına yorumlamıştı.

Panky: “Hiçbir zaman rolümün en iyisi olmadım.”

Twitter üzerinden paylaştığı metin ile espor kariyerini sonlandırdığını açıklayan Panky, uzun süredir yaşadığı bir takım sağlık sorunları hakkında da bilgi verdi. Esporun kendisi için bir tutku olduğunu söyleyen tecrübeli üst koridor oyuncusu, artık kendisine vakit ayırması gerektiğini ve sağlığıyla ilgilenmek durumunda olduğunu belirtti.

Panky’den veda konuşması

Solid Tayfa Selam,

Hiçbir zaman rolümün “en iyisi” olmadım yada çok “hırslı” bir oyuncu olmadım veya “çok çalışkan” ama kendimce çok fedakarlık yaptım. Uzun süredir yaşadığım bir takım sağlık sorunlarını hep erteliyordum çünkü espor benim için bir tutkuydu. Sizlerle bir arada olmak o sahneye çıkıp taraftarların bağırışlarını duymaktan daha çok keyif aldığım bir şey yok, olacağınıda sanmıyorum. Fakat artık kendime vakit ayırmak, sağlığımla ilgilenmek durumundayım. Profesyonel oyunculuk kariyerimi noktalıyorum. Bu demek değil ki sizlerden, espordan kopuyorum. Aksine sizlerle daha çok bir arada oluyor olacağım. Fazla uzatmak istemiyorum çünkü benim için hiç kolay bir karar değil. Yazarken bile vazgeçebilirim. Bugüne kadar formasını giydiğim tüm takımlara, takım arkadaşlarıma teşekkür ederim. Bana sağlığımla alakalı destek olmayı teklif eden Bora Koçyiğit abim başta olmak üzere bunca sene beraber çalıştığımız tüm Riot Games ekibine teşekkür ederim. Hakkınızı helal edin “Panky Out”.

Panky, paylaştığı veda yazısının ardından “Devamını yarın yayında yaparız solid tayfa” tweetini paylaştı.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER