League of Legends

LoL 9.10 Yaması’nda Riven ve Vayne zayıflatıldı

Riot Games’ten OTP Riven oyuncularını üzecek değişiklikler gelmesine karşın, Vayne için #ÇareGuinsoo

LoL 9.10 Yaması

League of Legends‘ın son yaması 9.10’da şampiyonlar için bazı değişiklikler yapıldı. Oyunculardan gelen geri dönüşleri dikkate alan Riot, Vayne ve Riven’ın sinir bozucu olarak nitelendirilen yeteneklerini elden geçirdi. Şampiyonların önemli yeteneklerinden bazıları için bekleme süresi önemli ölçüde arttı.


Vayne ve Riven gibi şampiyonların koridor aşamasında çok çabuk güç patlaması yaşadığından bahseden Riot Games’e göre; bu durum oyuncuların şikayet ettiği sıkıntılardan biri. İşte bu sebeple Vayne’in R + Q kombinasyonu zayıflama aldı.  Şampiyonun ultisi aktif olduğunda Q’sunun bekleme süresini %50 azaltan pasif, artık R yeteneği geliştikçe fayda sağlayacak şekilde %30/40/50 olarak değiştirildi.

Riven için ise bekleme süresi büyük önem arz etmekte. E yeteneği bekleme süresine girdiğinde açık hedefe dönüşen Riven’ın kalkan aldığı yeteneğin bekleme süreleri seviyeye bağlı olarak 10/9/8/7/6 ⇒ 14/13/12/11/10 olarak değişti. Ancak LoL 9.10 Yaması için Q yeteniğinin bekleme süresi biraz düştü. Riven oyuncularını derinden etkileyeceğini düşündüğümüz asıl zayıflatma ise Yenilmez için yapıldı.

LoL 9.10 Yaması ile Yenilmez zayıfladı

Riot Games’in 9.4’te güçlendirdiği Yenilmez rünü az miktarda zayıflatıldı. Otomatik saldırıların gerçek hasara dönüştürdükten sonra şampiyonların kendilerini iyileştirdiği Yenilmez’in verdiği %10 gerçek hasar, %8’e düştü.

Özellikle son dönemde Riven oyuncuları tarafından sık sık tercih edilen rünün aldığı zayıflatma biraz üzücü olmuş. Bununla birlikte yazımızın başında Vayne zayıflamasından bahsetmiştik, Vayne’in eşya düzeninde yer alan Guionsoo’nun Hiddeti için güçlendirme geldiğini hatırlatalım. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER