League of Legends

Yeni destek şampiyonu Yuumi nihayet LoL 9.10’da vadiye indi

Sihirdar Vadisi’nin sevimli kedisi Yuumi ile tanışmak için sabırsızlanıyorduk.

League of Legends‘ın en yeni şampiyonu Yuumi, LoL 9.10 yamasına dahil olarak oyuna eklendi. Ancak henüz oynanabilir duruma gelmediği için biraz beklememiz gerekecek. Bununla birlikte büyücü bir destek olan Yuumi’nin Sihirdar Vadisi’nde harika yetenekleri sayesinde fark yaratacak potansiyeli olduğunu biliyoruz.


Özellikle bağladığı takım arkadaşına değişken hasar kazandıran W yeteneği, Yuumi’nin hedef alınamaz duruma getirecek ve bunu düşünmek bile heyecan verici. Yuumi, W’sunu kullandığı yakın mesafelerde takım arkadaşına doğru atılabilecek ve Aery’le arkadaşına kalkan kazandırabilecek. Evet, biraz Rakan’ın E’sine benziyor olabilir ama çok daha etkili versiyonu diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: League of Legends’ın yeni büyücü desteği Yuumi’nin ilk oynanış videosu paylaşıldı

Yuumi’nin rakiplerini yavaşlattığı Q yeteneği Sinsi Atış’ta ilave hasara sahip. Yuumi, eğer W ile takım arkadaşına doğru atılırken hedef alınamaz olursa Q’sunu kullabiliyor. Ancak hedef alınmazken, sadece menzilli yeteneklerini kullanabiliyor ve otomatik saldırı yapamıyor. E yeteneği Çıldır ise hem kendini hem takım arkadaşına iyileştirme sağlıyor. Yuumi, R yeteneği Son Sayfa’yı kullanarak rakiplerini yerine sabitleyerek büyü hasarı dalgaları yollayacak.

Özetle; Twitch ve Vayne gibi görünmezlik kazanan hyper carry şampiyonların Yuumi adına en uyumlu oldukları olacaktır. Profesyonel sahnede gördüğümüz Taric&Sona alt koridor ikilisi gibi Pyke&Yuumi görmemiz gayet olası bir durum.

İlginizi Çekebilir: LoL 9.10 Yaması’nda Riven ve Vayne zayıflatıldı

Yuumi ne zaman oynanabilir olacak?

League of Legends’daki 144. şampiyon olan Yuumi’nin yarın oynanabilir duruma gelmesi bekleniyor. Oyuncuların henüz Koleksiyon kısmından satın alamadığı Yuumi’yi fiyatı ise diğer yeni şampiyonlarda olduğu gibi 7800 Mavi Öz olacaktır. Yuumi hakkında yeni detaylar ortaya çıktığında sizleri haberdar edeceğiz.

Yuumi’nin yetenekleri hakkında detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER