Eğlence

Elwind, ünlü yayıncı iwilldominate’e meydan okudu

Türk League of Legends oyuncularının dereceli maçları trollediğinden şikayet eden IWDominate’e cevap Elwind’ten geldi. Elwind, IWDominate’i Kumar’a davet etti.

Team Liquid ile özdeşleşmiş eski profesyonel oyuncu iwilldominate, dün akşam saatlerinde Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla çok konuşuldu. Avrupa Batı sunucusunda bulunan Türk oyunculardan yakınan bir video paylaşan ünlü yayıncı, Elwind’in radarına girdi. Elwind, iwilldominate’in paylaşımına cevap vererek kendisine meydan okudu.


Elwind ünlü yayıncıya meydan okudu

IWDominate, Twitter hesabında Türk oyuncular için pek de pozitif olmayan söylemlerde bulundu. 28 yaşındaki ünlü yayıncı, Avrupa Batı sunucusunda oynayan Türk League of Legends oyuncularının, dereceli maçları sürekli trollemesinden oldukça sıkılmışa benziyor. League of Legends Türkiye sunucusu hakkında  görüşünü “berbat” olarak nitelendiren iwilldominate, paylaştığı videoda şunları söyledi:

“League of Legends’ta çok mu kötüsünüz?  Peki Türkiye sunucusundan mısınız? Çok cüzi bir fiyata Türkiye’deki yüksek elo hesabınızı Avrupa’ya tranjsfer ederek Avrupa’daki tüm yüksek elo maçlarını trolleyebilir, rakibinizi bilerek besleyebilirsiniz. Evet yalnızca 20 £ karşılığında, berbat Türkiye sunucusundan hesabınızı MMR kaybetmeden geçirebilirsiniz. Yüksek galibiyet yüzdesine sahip olan hesaplar çok abartılıyor. Ama Türkiye’den hesap geçirirseniz yüzde 25 galibiyet yüzdesine sahip olarak yüksek bir eloya sahip olabilirsiniz. E hadi ne bekliyorsunuz? Şimdi hesabınızı transfer edin ve Avrupa’daki tüm yüksek elo maçların içine edin.”

İlginizi çekebilir: CS: GO’nun kaslı ağabeyi pashaBiceps, rekabetçi arenaya geri dönüyor

Elwind: “Come to Kumar”

Türkiye espor dünyasının en popüler isimlerinden biri olan Elwind, iwilldominate’in bu paylaşımını boş geçmedi. Ünlü yayıncı, IWDominate’in Türk oyuncular hakkında yaptığı paylaşımın altında “”Eğer Türk erkeği tarafından domine edilmek istiyorsan Kumar’a gel” şeklinde cevap verdi.


Kumar nedir?

Kumar konsepti, Twitch Türkiye’nin en çok ilgi gören League of Legends içeriği desek yalan olmaz. Profesyonel League of Legends oyuncuları ve Twitch yayıncılarından oluşturulan karma takımların birbirleriyle mücadeleleri, Twitch takipçileri tarafından büyük ilgi görüyor. Üç ya da beş maçlık seri üzerinden oynanan karşılaşmaların sonunda serinin kazananı, önceden belirlenen ödülün sahibi oluyor.

Eski profesyonel oyuncu Thaldrin, anlık olarak 40.000 izleyiciye kadar ulaşan Kumar konseptinin ilerleyen günlerde Riot Games ile ortaklaşa bir projeye dönüşebileceğini canlı yayın sırasında söylemişti. Bakalım iwilldominate, Elwind’in çağrısına nasıl karşılık verecek?

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER