Espor Haber

Doublelift: “Eleme Aşaması için seviye atlamak zorundayız”

Team Liquid’in G2’ya karşı kazandığı maçtan sonra konuşan Doublelift, takımının MSI 2019 performansını değerlendirdi. Invictus Gaming ile oynayacakları Yarı Final serisi öncesi samimi açıklamalarda bulunan Doublelift, final aşamasına yükselebilmek için seviye atlamaları gerektiğini belirtt..

Invictus Gaming, SKT T1 ve G2’dan sonra yarı finale yükselmek için Flash Wolves’la yarışan Team Liquid istediğini başardı. Kuzey Amerika temsilcisi, favori olmadığı G2 maçını kazandı ve IG’nin yarı finaldeki rakibi oldu. Bununla birlikte tecrübeli Nişancı Yiliang “Doublelift” Peng ise ilk kez 2. Tur görmenin mutluluğunu yaşıyor.


Doublelift’in hayalleri gerçeğe dönüştü. Profesyonel kariyerinde yedinci yılına giren Doublelift, ilk kez uluslararası sahnede grup aşamasının yukarısını görecek.

Doublelift’den samimi açıklamalar

G2 maçından sonra Riot Games‘in sorularını yanıtlayan Doublelift, hem kariyeri hem de takımı ile ilgili konuştu. Turnuvadaki diğer Batı temsilcisi G2’yu yenmenin ‘hoş’ olmadığını söyleyen isim; “NA temsilcisi olarak bir EU ekibine karşı kazanmak hoş değil. Ancak uzun süre sonra bir Avrupa takımına karşı kazandım” dedi.

Doublelift’in uzun süredir arzuladığı bir hedefini gerçekleştirmiş olmak, Avrupa temsilcisine karşı kazanmaktan çok daha önemli olsa gerek. Doublelift’e hedefine ulaştığı hatırlatılınca ise kendisinden beklenmedik şekilde samimi bir itiraf geldi.

Hedefine biraz geç ulaştığını söyleyen Doublelift:
“Şimdiye kadar bunu başaramadığım için Team Liquid‘deki arkadaşlarıma çok kızgındım. Nihayet başarabildik ve bunun çok kıymetli olacağını hissediyorum, şu an huzurlu hissediyorum. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Kariyerim boyunca birlikte oynadığım herkes, bunu başaramamış olmamdan sorumlu tutulabilir.”

Doublelift henüz Team Liquid gibi oynamadıklarını düşünüyor

Röportajın devamında MSI 2019 performansı hakkında konuşan Doublelift, özeleştiri yaptı. Eleme Aşaması’nda başarılı olmak için “Seviye atlayacağız” diyen tecrübeli isim, performanslarını yükseltmek zorunda olduklarını söyledi.

Team Liquid, G2’ya karşı dominant bir performans sergilemişti. Baştan sona haritayı kontrol altına alan Kuzey Amerika temsilcisi, üst üste aldığı skorlarla rakibine büyük baskı kurmuş ve son takım savaşına Kadim Ejder alarak girmişti. Ancak G2 ile oynadıkları diğer karşılaşma da parçalara ayrılmış bir Liquid vardı.

Bununla birlikte bensimsedikleri oyun tarzından ayrılarak, LCS’te yapmadıkları kompozisyonlar ile oynuyorlardı. Görünen o ki kendi oyun tarzlarına geri dönmeleri gerekiyor. Tam da bu düşünceyi doğrularcasına bir açıklama yapan Doublelift ise “Değişik kompozisyonlar işe yaramıyor. Bizim Team Liquid gibi oynamamız lazım” dedi.

İlgili Haber: MSI 2019’da Yarı Final eşleşmeleri belli oldu

Team Liquid ve Doublelift, Invictus’a karşı oynayacakları Yarı Final serisinde çok daha olgun oynaması gerekecek. Team Liquid’in Invictus Gaming serisi hakkında detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER