League of Legends

IG’nin Ivern kompozisyonu Flash Wolves’a karşı kusursuz işledi!

MSI 2019’da son derece dominant bir performans sergileyen Invictus Gaming’ten aydınlanmanıza yardımcı olacak bir kompozisyon daha geldi.

LPL’in 2019 Bahar Mevsimi şampiyonu olarak katıldığı MSI 2019’da dikkatleri üzerine toplayan Invictus Gaming büyülüyor. Grup Aşaması’nda SKT’den önce Flash Wolves ile karşılaşan Invitus için geri dönmek resmen çocuk oyuncağı.


Neeko, Ivern, Sylas, Xayah ve Rakan’dan oluşan kompozisyon ile rekor geldi. IG’nin MSI Grup Aşaması’nda galibiyet rekorunu kırdığı FW karşılaşmasını inceledik!

Ivern mi? yoksa Ning mi daha iyi?

Invictus Gaming’in başarılı ormancısı Gao “Ning” Zhen-Ning’ten çok fazla göremediğimiz Ivern seçimi Flash Wolves’un kabusu oldu. Worlds 2018’deki şampiyonlukta Camille performansı ile oldukça etkili olan Ning, aslında FW maçına istediği gibi başlayamadı. Bunun nedeni ise Ivern’ın pasif yeteneği Ormanın Dostu ile başlangıçta orman kamplarına yönelemeyişi diyebiliriz. Çünkü Ning’in kötü başlayan arkadaşlarına yardıma koşarken, kamp temizleyecek vakti kalmamıştı.

Flash Wolves’un ormancısı Lee “Bugi” Seong-yeop’un Jarvan IV ile yaptığı doğru zamanlamaları, IG ve Ning için hiçte iyi bir haber değildi. Rakibinin alt koridordan öne geçtiğini gören Ning, JackeyLove ve Baolan’ın yardımına koşmayı denediğini gören Bugi’nin orta koridordan skor aldığını gördük. Ancak yine de Ning’in çabaları sonuç verdi ama Flash Wolves’un açtığı altın farkını durdurmaya yetmedi.

İlginizi Çekebilir: Doublelift, Invictus Gaming eşleşmesini değerlendirdi

MSI 2019’da Yarı Final oynamak için Flash Wolves’un kazanmaktan başka hiç bir şansı yoktu. Invictus Gaming’in namağlup lider olduğunu hesaba katarsak, kaybedecek şeyleri olmayan takımların maçı oldu. Taa ki orta bölümde FW’tan gelen Baron Nashor kararına kadar…

Rakibinin Ninja Baron yaptığını gören Ning, bariz bir şekilde takımını bu noktaya yönlendirdi. Neeko oynayan TheShy’ın yardımı ile Baron güçlendirmesini rakibinden çalan Ning’in ilk kurbanı FW’nin başarılı üst koridor oyuncusu Su “Hanabi” Chia-Hsiang oldu!

Özetleyecek olursak; Ivern, Neeko ve Sylas’tan oluşan bir kompozisyon kurduğunuz da Zafer için arkanıza yaslanın ve geç safhayı bekleyin. Tam olarak böyle oldu! Bu arada mağlup olan Flash Wolves etkinliğe veda etti. Invictus Gaming ise 9 Galibiyet rekorunu kırdıktan sonra SKT T1 ile oynadığı kapanış maçını kaybederek MSI 2019’daki ilk yenilgisini aldı.

 

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER