League of Legends

League of Legends mobile versiyonunun çalışmaları başladı

Tencent Games ,MOBA ile ilgili ektiği tohumları toplamaya niyetli.

Reuters’in haberine göre, League of Legends yapımcı şirketi Riot Games ile şirketin büyük hissedarı olan Tencent, oyunun mobile versiyonunu geliştirmeye başladı. League of Legends’a rakip olarak çıkan oyunun benzerlerini üzecek, oyunu takip edenleri ise sevindirecek haberin detaylarına göz atalım.


League of Legends mobile geliyor!

Haberde geçen üç isimsiz kaynak, League of Legends mobile versiyonunun bir yıldır çalışmalarının devam ettiğini gösteriyor. Yapımcı şirketin açıklamasına göre ise oyunun bu yıl içinde piyasaya sürülmeyeceği kesin bilgi olarak yer alıyor.

İlginizi çekebilir: League of Legends hayranı Jinx için harika bir kostüm tasarladı

Tencent, geçtiğimiz dönemde Honour of Kings ve Arena of Valor oyunlarını yayımlayarak mobil platformda MOBA oyunlarının popülerliğini arttırmaya çalıştı. Çin’de amacına ulaşan yapımcı şirket, Batı ülkelerde aynı etkiyi yaratamadı.

Mobil platformdaki MOBA oyunlar Batı ülkelerinde ilgi görmüyor

Reuters’in haberine göre Tencent’in bu hareketi, Asya’daki oyuncu kitlesini geliştirmeye yardımcı oluyor. Daha önce çıkardığı Honour of Kings ve Arena of Valor ile Batı ülkelerinde aradığını bulamayan Tencent, belki de League of Legends mobile ile bu kez amacına ulaşabilir. Oyunun popülerliğini göz önünde bulundurduğumuzda diğer oyunların yanında daha büyük bir potansiyele sahip olacağını tahmin etmek pek de zor olmasa gerek.

İlginizi çekebilir: Emekliliğini duyuran tecrübeli nişancı, KT Rolster ile profesyonel arenaya geri dönüyor

Şu anda mobil oyun dünyasına hakim olan Clash Royale, Free Fire gibi oyunların yanında League of Legends mobile versiyonunun nasıl bir yer edineceği merak konusu. Oyun, mobil oyun anlayışına yeni bir boyut kazandırabilecek potansiyel bir kitleyle birlikte piyasaya sürüleceği için sektörü farklı bir boyut kazandırabilir.

Mobil oyuncularla PC oyuncuları aynı oyunda yer alabilecek mi?

Bu konuda oyun içi sistemin nasıl işlediğiyle ilgili paylaşılan net bir bilgi yok. Riot Games’in mobil ve masaüstü oyuncuları eşleştirme planının olup olmadığı ise bilinmiyor. Ancak PC oyuncularının mobil oyunculara karşı kuracağı üstünlüğü göz önünde bulunduracak olursak bunun şu anki şartlar altında pek de mümkün olmadığını söyleyebiliriz. League of Legends mobile versiyonunun ayrı bir eşleştirme sistemine sahip olacağı tahmin ediliyor.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER