Twitch

Twitch modlarının işini kolaylaştıracak yenilik: Pause Chat

Bu yenilik direkt olarak Twitch moderatörleri ilgilendiriyor. Hızlı akışa sahip sohbetlerde uygunsuz mesajları cezalandırmak için duraklatma özelliği geldi.

İnsanların bilgisayarlarından bir televizyon kanalı gibi yayın yapmalarını sağlayan platform Twitch tarafında ufak bir güncelleme duyuruldu. Twitch’in Twitter hesabı üzerinden duyurulan Pause Chat, kanal moderatörlerini sevindirecek bir yenilik olarak göze çarpıyor.


Twitch’e Pause Chat geldi

Canlı yayınlarda yayıncı kadar yayıncı ekibine de büyük iş düşüyor. Bu yenilik, özellikle chat üzerinden iletişime geçen kullanıcıların uygunsuz mesajlarını tespit edip aksiyon alması gereken modları çok sevindirecek. Canlı yayın anında en büyük problemlerden biri olan hızlı bir akışa sahip olan chat, modların en büyük problemi.

İlginizi çekebilir: League of Legends mobile versiyonunun çalışmaları başladı

Kanal modları, yeni gelen güncellemeyle birlikte sohbet akışını durdurabilecek. Bu sayede kanal moderatörleri sohbet akışında gördükleri uygunsuz bir mesajı görür görmez sohbeti durdurarak kişi ile ilgili işlem yapabilecekler. Twitch Destek Twitter hesabında konuyla ilgili yayımlanan mesaj şu şekilde:

“Modlar, sadece sizler için yeni bir araç geliştiriyoruz: Sohbet Duraktlama Özelliği!

Bildiğiniz üzere, sohbet hızlı ilerlerken kullanıcı adına tıklamak zor olabiliyor. Artık işinizi kolaylıkla yapabilmenizi için sohbeti duraklatabileceksiniz.”

İlginizi çekebilir: Shroud, Apex Legends’taki hileci yüzünden çıldırdı

Bireysel kullanıcılardan büyük markalara kadar herkesin içinde olduğu Twitch, gün geçtikçe sektörün en önemli mecralarından biri haline geldi. Hal böyle olunca YouTube ve Facebook gibi birçok marka bu alanda da ilerleyebilmek adına temellerini attı. Ancak uzun zamandır sektörde olan Twitch, Just Chatting, Art, Music&Performance gibi kanallarla sadece oyunculara değil herkese hitap eden bir platforma dönüştüğü için Facebook, YouTube gibi dev firmaları işi hiç de kolay olmayacak.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER