League of Legends

PBE’ye gelen 9.11 Yaması’nda Karthus’a nerf çekici vuruldu

Jungle Karthus’un ormandaki hükümdarlığı son bulabilir.

League of Legends‘ın yeni yaması için ilk ipuçları PBE 9.11 Yaması’nda belirdi. Wukong’un yetenek setinin güncellenmesi, Malphite için animasyon değişiklikleri ve Janna’nın güçlenme alması gibi detaylar oldukça önemli. Ancak Karthus’un ulti yeteneğinin zayıflatılmış olması ise değişikliklerin neden yapıldığını açıklar gibi.


9.11’de Orman Metası Değişebilir

Geniş bir etki alanı olan Karthus orman metasının vazgeçilmezlerinden birine dönüşmüştü. Karthus’un R yeteneği Ağıt’a önemli bir zayıflatma uygulayan Riot, yeteneğin %75 olan yetenek gücü miktarını %65’e düşürdü. Artık karşılaşmaların geç safhalarında bir nebze daha az hasar vuran bir Karthus göreceğiz.

Yapılan değişikliğin olumsuz olduğunu düşünmek biraz gülünç olabilir. Açıkçası Karthus’un geç safha için adaletsizlik oluşturduğu bir gerçekti. Bununla birlikte uzun bir aradan sonra metada kendine yer bulabilmiş olan Karthus’un ortadan kaybolduğunu görebiliriz. 6. Seviye olduğunda daha az hasar vuracağı için skor alması zorlaşacaktır. Karthus için Kara Hasat metasının sonunu gelebilir.

Karthus, halen yüksek menzilli ultisi ile tüm haritayı kontrol altında tutabilecek potansiyelde. Ancak PBE’de Gragas, Zac ve Warwick için yapılan güçlendirmeler oyuna eklenirse orman metasının değiştiğini görmemüz mümkün. Bildiğiniz üzere PBE’ye gelen yamalar oyunun yeni güncellemesi için örnek teşkil etmekte ve Karthus’un orta koridora dönmesini bekleyebiliriz. Yakın zamanda devreye girecek LoL 9.11’de hangi ihtimalin gerçekleşmiş olduğunu merak ediyoruz.

PBE 9.11 Yaması için detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER