Diğer

Google Stadia’nın fiyatı ve çıkış tarihi belli oldu

Oyun dünyasında çığır açması beklenen Google Stadia ne zaman çıkacak? Google Stadia fiyatı ne kadar olacak?

Google, yeni çıkaracağı oyun platformu Google Stadia için geçtiğimiz günlerde bir yayın yaptı. Yaptığı bu yayında yeni bilgilere ulaşma şansı edindik. Gelin hep beraber bu bilgilere göz atalım.


Google Stadia nedir?

Stadia, Chrome tabanlı bir tarayıcı üzerinden oyun oynamanızı sağlayan bir platform. İyi bir bilgisayarın yanı sıra iyi bir internete ihtiyaç duymanız gerektiğini bilmenizde fayda var. Tablet, telefon ve bilgisayarınızda herhangi bir yerde Stadia’yı açıp oyun oynayabilirsiniz. Oyunları oynamak için indirmenize gerek yok, güncellemeye gerek yok. Normal bir internet oyunu oynarmış gibi oynayabilirsiniz.

İlginiz çekebilir: FIFA 20 resmi olarak duyuruldu

Google Stadia için internet ne kadar önemli?

Evet güçlü bir sisteme ihtiyacımız yok ama gerçekten güçlü bir internete ihtiyacımız var. Tavsiye edilen minimum internet seviyesi 10 Mbps olan kullanıcılar 720p, 60 FPS ve stereo oyun deneyimi, internet seviyesi 20 Mbps olan kullanıcılar ise 1080p, HDR Video, 60 FPS ve 5.1 surround yaşayabilecek. Eğer internetiniz 35 Mbps kadar güçlü bir internet ise 4K, HDR Video, 60 FPS ve 5.1 surround deneyimlerinden faydalanabilirsiniz.

Google Stadia ilk etapta Türkiye’de satışa çıkmayacak

İnternetiniz iyi mi kötü mü diye fazla düşünmeyin. Çünkü Google Stadia, ilk çıktığında Türkiye‘de olmayacak. Ülkemizi bir kenara bırakırsa Google Stadia çıktığı gibi sadece 14 farklı ülkede hizmete girecek. Bu ülkeler: Belçika, Finlandiya, Kanada, Danimarka, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Hollanda, Norveç, İspanya, İsveç, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri.

İlginizi çekebilir: Overwatch 2 ve Diablo 4 için Blizzard kolları sıvadı!

Google Stadia Ne Zaman Çıkacak?

Google henüz net bir çıkış tarihi vermedi. Fakat 2019’un Kasım ayında çıkacağını dair söylentiler var. Kulağa gelen söylentiler 15 kasım yönünde ama ne kadar kesin bilemeyiz.

Google Stadia ne kadar olacak?

Öncelikle hatırlatalım ki Google Stadia gidip parayla alacağınız bir şey değil. Aynı bir siteye Premium üye olmak gibi bir şey. Google Stadia için farklı kampanyalar sunuldu. ABD’de geçerli olacak fiyatlar ise şöyle :

Stadia PRO: 10 dolar aylık ödeme yapmanız gereken bu kampanyada kütüphanedeki tüm oyunları ekstra bir para vermeden istediğiniz gibi oynayabiliyorsunuz. Stadia Pro için öne sürülen diğer özellikler ise: 4K, HDR, 60FPS, 5.1 Surround 

Stadia Founders Edition: Bu kampanyayı aldığınızda içinden arkadaşınızla birlikte çevrimiçi oynamanız için iki adet 3 aylık Stadia Pro üyeliği çıkıyor. Bunun ile birlikte Stadia için özel olarak çıkarılan gamepad çıkıyor ve Destiny 2 oyununa tüm özellikleri ile beraber erişebiliyorsunuz. Stadia Founders Edition’ın ücreti ise tek seferliğe mahsus 130 Dolar. Bu kampanyayla beraber gelen 3 aylık Stadia Pro üyeliği bittiğinde ise aylık 10 dolar vererek devam edebiliyorsunuz.

Google Stadia bu konu ile ilgili çok konuşmasa da Stadia’ya özel çıkacak oyunların tamamı kütüphaneye eklenmeyecek ve Stadia Pro üyeliğinin yanında oyunlara ekstra para vermeniz gerekecek.

İlginizi çekebilir: PUBG Erangel haritasına yeni güncelleme geliyor

 

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER