Apex Legends

Apex Legends code leaf hatası çözümü

Son zamanlarda oyuncuların canını sıkan, oyundan kopmaya sebep olan code leaf hatasıyla ilgili bir çözüm sunmaya çalıştık.

Code leaf hatası şu sıralar Apex Legends severlerin bütün oyun zevkini burnundan getiriyor. Birçok oyuncu ya girdikleri maçtan kopuyor ya da maçın tamamı iptal oluyor. Oyunun ana ekranına dönen oyuncular ise “code leaf” adı altında bir hata mesajıyla karşılaşıyor. Peki, bu hata mesajı ne anlama geliyor ve bu hatanın çözümü nedir? Sizi haberimizin devamına alalım.


Apex Legends code leaf hatası çözümü

1.2 Yaması oyuna geldiğinden beri büyük oyun forumlarında geniş çaplı şikayetler söz konusu. Yani, bu hatanın ana sebebinin gelen 1.2 Yaması olduğunu söylemek mümkün. Her ne kadar bu hatanın muhtemel ana sebebi 1.2 Yaması olsa da, oyundan kopma durumunun sebebi internet bağlantınız da olabilir. Bu hatanın çözümünden önce kendi internet bağlantınızı da kontrol etmenizde fayda var.

Öncelikle modeminizi yeniden başlatmanızı ve -mümkünse- cihazınız eğer wifi bağlantısındaysa, internet kablosu takıp, bilgisayarınıza da bir reset atmanızı tavsiye ediyoruz. Bütün bunları yaptıktan sonra başka bir oyun ile bağlantınızın düzgün olup olmadığını tekrar test edin. Eğer yaptığınız testler sonucunda herhangi bir sorun yaşamıyorsanız, Apex Legends’ı açıp oynamayı deneyin.

Eğer hala code leaf hatası alıyorsanız, problemin sizi aştığını söylemek mümkün. Zira code leaf hatasının temeli bağlantı problemine dayanıyor ve eğer bu sorun sizde değilse EA sunucularındadır. Apex Legends’a gelecek yeni karakterin ve Sezon 2’nin duyurulmasının ardından, bütün sunucuların gelecek olan yeniliklere hazırlanmasından dolayı bu problemlerin ortaya çıkması da olası.

Code leaf gibi hataların giderilip, giderilmemesiyle alakalı haberdar olmak için resmi Apex Twitter hesabını takip etmenizi öneriyoruz.

 

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER