CS: GO

ECS Season 7 MVP’si ZywOo “Sadece koçun talimatlarını uyguladık”

ECS Season 7 finalinin ardından HLTV.org muhabirinin sorularını yanıtlayan ZywOo kısa ve net açıklamalarda bulundu. Final öncesi koç ve teknik ekibin kendilerine her şeyi anlattığını söyleyen ZywOo, sadece plana sadık kaldıklarını söyledi.

CS: GO‘nun en iyi takımlarının toplandığı ECS Season 7‘de şampiyon Team Vitality oldu. Team Vitality’nin 18 yaşındaki yıldız oyuncusu Mathieu “ZywOo” Herbaut, turnuvanın en değerli oyuncusu seçildi. ZywOo, kazandıkları bu önemli zaferin ardından takım koçu Rémy “XTQZZZ” Quoniam’ın kendileri için hazırladığı planı uyguladıklarını ve şampiyonluğa ulaştıklarını söyledi.


ZywOo finalin ardından soruları cevapladı

Vitality, finalde turnuvanın flaş takımı Brezilya temsilcisi FURIA karşısında 2-0’lık ikna edici bir galibiyet aldı. Astralis’i turnuva dışına iterek birçok kişiyi şaşırtan FURIA’nın tatlı rüyası, final karşılaşmasının ardından son bulmuş oldu. FURIA belki şampiyonluğa erişemedi ama kesinlikle saygı duyulması gereken bir performs gösterdiler.

“Biz sadece XTQZZZ’nin bizim için hazırladığı planı uyguladık.” -ZywOo

Team Vitality oyuncusu, aynı zamanda turnuvanın en değerli oyuncusu seçilen Mathieu “ZywOo” Herbaut, final maçı sonunda HLTV muhabirinin sorularını cevapladı. İşte röportajın tamamı;

Fotoğraf: HLTV.org

ZywOo röportajı

apEX ile FURIA hakkında konuştuğumuzda bu kez onlar için daha iyi hazırlanacağınızı söylemişti. Bu süreç nasıl ilerledi?

Koç maçtan önce çok fazla eski maçları izledi ve analistlerimizle konuştu. Maçtan önce hem ne yapmamız gerektiği hakkında hem de özellikle Inferno ve Overpass haritalarında yapacaklarımız hakkında konuştuk. Çünkü bo3 formatında bu iki haritada oynayacağımızı biliyorduk. Sonuçta evet, koç bize bu süreçte her şeyi gösterdi.

İlginizi çekebilir: Apex Legends evrenine ejdarhalar mı geliyor?

Inferno haritasının ilk tabanca turunda FURIA oyuncusu KSCERATO’ya 4’e 1 durumda kaybettiniz. Bu turda aranızda nasıl bir iletişim kopukluğu yaşandı?

Sadece bire bir oynadık. Bunun nasıl gerçekleştiği hakkında hiç bir fikrim yok. Bizim için en yanlış olanı yaptık. KSCERATO bu turda harika oynadı ve bizi bire bir oynamak için ayırdı.

Fotoğraf: HLTV.org

Inferno haritasında CT tarafındayken ilk on raunddan sonra FURIA iyi bir performans ortaya koydu ve momentumu kaybeder gibi oldunuz. Bu olaydan sonra tekrardan maçı kazandığınızı düşündüğünüz bir raund oldu mu?

Bunun oyunu kopardığını hissetmedim. Biz sadece koçun bizim için yaptığı planı takip ettik. Bazen hızımızı kaybettik ve bazı öldürmelerde başarısız olduk. Hepsi bu.

Inferno’nun T tarafında oldukça ikna edici bir performans sergilediniz. Çünkü oyun boyunca CT savunmasını çok iyi okudunuz. Bu performansınız hakkında bazı sırlarınızı paylaşabilir misin?

Evet, her şeyi biliyorduk. Örneğin, ortayı saldıklarında üç kişi B tarafında olacağını biliyorduk. Eğer bomba kullanıyorlarsa başka bir şey yapacaklardı. Biz sadece oynadık ve kazandık.

Bo3 formatındaki final mücalesinde haritalardan biri olan Vertigo için nasıl hazırlandınız?

Haritada oldukça eminiz. FURIA’nın da genç bir takım olduğunu biliyoruz. Belki haritaya çok iyi hazırlanmamış olduklarını düşündük. Bu sebeple bu haritada onlara karşı oynamak istedik.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER