CS: GO

Rapora göre Valve, kostüm tasarımcılarına 45 milyon dolar ödemiş

Valve, CS: GO kostüm tasarımcılarına toplamda 45 milyon dolar civarında bir para ödemiş.

Bir Reddit kullanıcısı enteresan bir CS: GO atölye istatistiği paylaştı. Rapora göre Valve, CS: GO kostümleri tasarımcılarına toplamda 45 milyon dolar civarında bir ödeme yapmış.


Oyunun atölyesinde 180.000’den fazla girdi var, fakat yalnızca %1 den fazlası Valve tarafından kabul edildi.

Çarşamba ve perşembe günleri yeni bir tasarımın atölyeye yollanması için en iyi gün olarak gözüküyor, zira tasarımların %39’u o günlerde atölyede boy göstermiş. Pazartesi ve salı ise o kadar verimli günler değil, bu iki günde yollanan tasarımların yalnızca %20’si kabul edilmiş.

Yalnızca 130 şanslı tasarımcı Valve’in dikkatini çekti ve seçildi. Coridium isimli kişi atölyenin en başarılı kostüm tasarımcısı oldu. Kendisi 18 silah kostümüne sahip ve Asiimov koleksiyonunun da sahibi.

CS: GO, kendine özgü oyun içi elementlerine uygun birçok kozmetik ürün sağlıyor. İlk önce silahlar ve bıçaklar ile başlayan kostüm içerikleri, 2016’da eldivenlerin de eklenmesiyle oldukça genişledi. Şu anda, eldivenler için satışta olan kozmetik ürünler oyunun en pahalı ürünleri.

Kim bilir, Valve belki de ileride C4 veya oyuncu üniformaları gibi daha farklı elementler için kozmetik ürün opsiyonunu getirir. Fortnite gibi oyuncuların karakterlerini tamamen kendilerine özgü dizayn edebildiği oyunların çoğalmasıyla birlikte, CS: GO’dan da bu hareketi gelmesi oldukça olağan.

 

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER