CS: GO

ECS Season 7 şampiyonu Team Vitality oldu

ECS Season 7 şampiyonu Team Vitality oldu. Fransız temsilcisi, Brezilya temsilcisi FURIA karşısında üstün bir oyunla büyük ödülü kasasına koydu.

Fransız takım ilk büyük etkinliklerinde galip gelmeyi başardı. Vitality, FURIA’yı 2-0’lık bir skorla yenerek ECS Season 7’nin şampiyonu oldu birincilik ödülü olan 225.000$’ı kasasına koydu.


ECS Season 7’de şampiyon Vitality

FURIA, ilk yarıyı 8-7 önde bitirerek güzel bir başlangıç yapmıştı. Ancak FURIA’nın tüm ataklarını ustalıkla karşılayan Vitality, terör tarafındaki harika takım içi koordinasyonuyla FURIA’nın savunmasını zayıflatıp oyunu ilk haritada 16’ya 9 kazanmayı başardı. Mathieu “ZywOo” Herbaut ve Alex “ALEX” McMeekin toplamda 45 skor getirerek takımlarını öne taşıdılar.

Oyun Vitality için çok güçlü bir harita olan Overpass’da devam etti. Alex ve ekibi hiç hız kesmedi ve 11-4’lük bir avantajla ikinci yarıya geçti. Vitality ikinci haritayı da kazanarak FURIA’nın oyunu kazanma şansını bertaraf etmiş oldu. ZyvwOo 16’ya 4 biten oyunu 25 skor kazanıp sadece altı kez ölerek tamamladı.

Yine de, bu galibiyet sadece ZywOo’nun başarısı değil. ZywOo her oyunda harikalar yaratıyor ama Vitality’nin sistemi de kalıcı görünüyor ve diğer oyuncular da katkıları ve ZywOo’ya parlaması için yarattıkları alanla takımlarını başarıya ulaştırıyorlar. Vitality’nin başarısının sırrı gerçek bir takım çalışması yürütüyor olması diyebiliriz.

Fotoğraf: HLTV.org

ECS Season 7’de  MVP ZywOo!

ECS 7. Sezon Finali’ndeki başarısıyla, Mathieu “ZywOo” Herbaut ikinci En Değerli Oyuncu ödülünü kazandı. 18 yaşındaki genç oyuncu toplamda 10 haritada mücadele etti ve  1.41 rating ortalamasıyla turnuvayı tamamlarken takımının şampiyonluğunda büyük pay sahibi oldu.

Vitality’nin dinlenmek ve Haziran’daki büyük turnuvaya hazırlanmak için yeterince vakti olacak. Bu başarısını sürdürebilecek mi göreceğiz.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENZER İÇERİKLER