Espor Haber

G2 Esports, yedek destek oyuncusu Promisq’in sözleşmesini uzattı

LEC 2019 Bahar Mevsimi’nde G2’ya katılan Promisq için sezon sonuna kadar takımda kalacağı açıklaması yapıldı.

G2’da Mikyx’in yedeği Hampus “Promisq” Mikael Abrahamsson ile nikah tazelendi. MSI 2019 macerasından sonra G2’dan ayrılacağı konuşulan Promisq’in Avrupa bölgesinin tecrübe eksikliği yaşayan takımlarıyla anılmıştı. Bugün açıklama yapan G2 Esports, Promisq ile Rift Rivals ve Worlds 2019’a kadar edileceğini duyurdu.


G2’nun geçen dönem bileğinden sakatlanan başarılı destek oyuncusu Mihael “Mikyx” Mehle’nin yerine çoğunlukla Luka “Perkz” Perković’in partneri olarak Promisq oynamıştı. G2’dan önce Avrupa bölgesinde Elements, Schalke 04, PSG, NiP ve H2k gibi takımların formasını giyen Promisq, LEC 2019 Bahar Mevsimi’nde Perkz ile güzel bir uyum yakalamıştı. Bununla birlikte normal sezonu zirvede tamamlayan G2’da Mikyx’in iyileşince ise tecrübeli destek oyuncusu Promisq tekrardan yedeğe çekildi. G2’nun hem Bahar Mevsimi hem de MSI 2019’da oynadığı final serilerinde Promisq’in yedekte olduğunu görmüştük.

25 yaşındaki tecrübeli destek oyuncusu Promisq’in Avrupa’nın genç yeteneği Mikyx ile forma rekabetine girmesi beklenmiyor. Ancak henüz 20 yaşında olan Mikyx’in bileğinden yaşadığı sakatlık bir nebze kronik durumda. Böyle bir sıkıntı yaşamak istemeyen G2, oyuncusunu yormamak için Promisq’e şans tanıyacak.

G2 Esports 2019 Kadrosu

  • Martin “Wunder” Hansen – Üst Koridor
  • Marcin “Jankos” Jankowski – Orman
  • Rasmus “Caps” Winther – Orta Koridor
  • Luka “Perkz” Perković – Nişancı
  • Mihael “Mikyx” Mehle – Destek
  • Hampus “Promisq” Mikael Abrahamsson – Yedek/Destek

İlginizi Çekebilir: League of Legends’a Taktik Savaşları geliyor

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER