Diğer

Dünyanın oyunculara özel ilk internet tarayıcısı: Opera GX

Opera, oyuncular için özel olarak hazırladığı Opera GX tarayıcısını yayımlandı.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz Haziran ayında internet kullanıcıları için ücretsiz VPN hizmeti sunmaya başlayan Opera, pek çok kullanıcı tarafından tercih edilen internet tarayıcısı olmayı başarmıştı. Bu defa ise dünyada bir ilke imza attı ve oyunculara özel ilk internet tarayıcısı olan Opera GX’i tanıttı.


Daha önce duyurduğu oyunculara özel internet tarayıcısı olan Opera GX, artık indirilebilir durumda. Çoğu internet tarayıcısına nazaran kaynakları sınırlandırıyor ve asıl performansı oyuna harcamanızı sağlıyor.

Opera GX indir

Opera GX, tarayıcının işlemci ve bellek kullanımını sınırlandırabiliyor. Haliyle tarayıcı açık iken oyun oynamak isteyenler için birebir! Artık tarayıcının oyun performansını olumsuz yönte etkilemesinin önüne geçebilirsiniz.

Opera GX’i indirmek için buraya tıklayın.

GX Control

Tarayıcıda bulunan GX Control aracı sayesinde işlem ve bellek limitleri ayarlanabiliyor. RAM sınırlayıcısı sayesinde, Opera GX’in kullanacağı bellek miktarını seçebilirsiniz. RAM sınırlayıcısındaki varsayılan ayar, bellek kullanımı ile deneyim arasında ince bir denge kurmayı amaçlamışyır. Opera GX, seçilen bellek sınırlayıcısının altında kalmaya çalışacak bu sayede daha iyi bir oyun deneyimi yaşamanıza olanak sağlayacak.

Twitch Özelliği

Takip ettiğiniz Twitch yayınlarını kenar çubuğundan inceleyebilir ve kolayca görebilirsiniz. Takip ettiğiniz yayıncılar, yayın açtığı an anında bildirim alarak yayını izlemeye geçebilirsiniz. Sol tarafta bulunan kenar çubuğundaki Twitch ikonuna tıklayarak giriş yapabilir ve Twitch hesabınızı entegre edebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Tarayıcının Hızlı Erişim bölümünde kolayca erişebileceğiniz en iyi fırsatlar, en yeni sürümler ve oyun haberleri bulunmaktadır. Hızlı Erişim sayesinde teknoloji ve oyun dünyasından en son haberleri takip edebilir ve güncel kalabilirsiniz.

Özel Ses Efektleri

Opera GX, ses tasarımcısı Ruben Rincon ve BAFTA Games ödüllerinde aday gösterilen Berlinist grubu ile birlikte hazırladığı tarayıcı içi ses efektlerine sahiptir. Ses efektlerini kendinize göre açıp, kapatabilirsiniz.

Tema ve Renkler

Oyunculara özel olarak hazırlanan Opera GX’i, istediğiniz renklerle özelleştirebilirsiniz. Farklı özel efektler ve temalar arasından seçim yapabilirsiniz.

Duvar Kağıtları

Özel olarak tasarlanan duvar kağıtlarından istediğinizi seçebilir veya arkaplan olarak kendi masaüstü duvar kağıdınızı kullanabilirsiniz.

Video Pop Out

Twitch ve Youtube gibi popüler platformlarda izlediğiniz canlı yayın ve videoları, sekmelerde gezinirken kapanmadan izleyebilirsiniz. Kayan bir pencere ile görünür durumda kalır ve tarayıcı içinde rahatlıkla gezinebilirsiniz.

Reklam Engelleyici

Opera GX’e dahil edilen reklam engelleyici sayesinde reklamsız bir internetin keyfini çıkarın. Reklam tabanlı uygulama ve eklentileri rahatlıkla kapatabilirsiniz.

Ücretsiz VPN

Ücretsiz, üyeliksiz ve sınırsız olan VPN ile daha fazla gizlilik ve güvenlik deneyimi yaşayın.

Eklentiler

Opera GX, kendi uzantı deposuna sahip olmasının yanı sıra Google Chrome uzantılarıyla da uyumlu bir tarayıcıdır.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER