E3 2019

Stranger Things RPG oyunu 2020 yılında mobil platforma geliyor

Netflix’in popüler dizisi Stranger Things için bir mobil oyun önümüzdeki yıl içinde geliyor.

Netflix, çarşamba günü gerçekleşen E3 Coliseum panelinde üçüncü bir Stranger Things oyununu duyurdu. Henüz tam adı belli olmayan bu oyun, bu yaz gelecek olan Stranger Things 3: The Game oyununun ardından, dizinin adapte edildiği üçüncü oyun olacak. Oyun, Helsinki’de yer alan Next Games Studio tarafından geliştiriliyor.


Oyun lokasyon-bazlı bir puzzle RPG’si olacak ve grafikleri de “80’lerin retro, cumartesi sabahı çizgi filmleri stili”nde olacak. Pokémon Go ile Stranger Things karışımı gibi görünen bu oyunda, oyuncular etrafta dolaşıp keşip yapacak. Bu keşiflerinin sonucunda, lokasyona bağlı bilmeceleri çözecekler ve diğer oyuncularla yarışacaklar.

Next Games Studio CEO’su Teemu Huuhtanen, oyunun basın konferansında şunları söyledi:

“Stranger Things’in büyük hayranlarıyız ve böyle bir proje için Netflix ile birlikte çalışmak büyük bir keyif. Amacımız, Stranger Things’in zengin arkadaşlık ve macera temalarını çerez boyutunda, size telefonlarınızda sunmak. Bütün dünyaya ulaşmak konusunda bir numara olan Netflix ile  gücümüzü birleştirerek, bütün yaratıcı ve teknolojik uzmanlığımızı bu dizinin hayranlarını memnun etmek için kullanacağız.”

E3 2019’dan Daha Fazla Haber İçin Tıklayınız

Bu yılın E3 etkinliği Netflix için bir ilk oldu. Netflix, bu yaz çıkacak Stranger Things 3: The Game ve Dark Crystal: Age of Resistance Tactics oyunlarıyla ilk girişimlerini yaptı.

Yeni Stanger Things mobil oyunu 2020’de Android ve iOS platformları için çıkacak.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER