Espor Haber

Misfits Gaming’le ilk karşılaşmasına çıkan Kirei’den müthiş bir performans

Kirei takımının aldığı galibiyette kilit rol oynayarak karşılaşmanın en değerli oyuncusu seçildi.

LEC 2019 Yaz Mevsimi’nde 2. Hafta start aldı. Geçtiğimiz hafta Rogue’ya karşı kazanarak başlayan Misfits Gaming, Fnatic’e galibiyet hediye etmişti. Misfits’in rakibine üstünlük sağladığı Fnatic karşılaşmasını fırlatarak kaybettiğini görmüştük. Misfits’te karar verme mekanizmasının alarm verdiği maçta özellikle ormancı Nubar “Maxlore” Sarafian, takım arkadaşlarına göre oldukça etkisiz kalmıştı.


2. Hafta ise ülkemizdeki League of Legends takipçilerinin yakından tanıdığı isim; Thomas “Kirei” Yuen, Maxlore’un yerini aldı. 1907 Fenerbahçe’den ayrılarak Misfits’e transfer olan Kirei’nin yeni dönemi Misfits Premier (LEC Akademi)’de geçireceği düşünülüyordu. Ancak Kirei, LEC seviyesinde olduğunu gösterdi.

Kirei’nin Excel karşısında MVP’lik performansı!

Misfits Gaming’in Excel Esports ile oynadığı maçta şans bulan başarılı ormancı Kirei, LEC’deki ilk maçına çıktı. Kirei, Kindred kilitlediği karşılaşmada, VFŞL’den hatırladığımız gibi oldukça sakin oyun tarzı ile etkileyici bir performans gösterdi.

Excel oyuncularının karşı baskına gelerek başlayacağından emin olan Kirei, takım arkadaşları ile birlikte güzel bir pozisyon aldı. Kırmızı Güçlendirme için gerçekleşen çete savaşında kendi ormanındaki güçlendirmeyi rakibine kaptırmayan Kirei’nin LEC’deki ilk maçında rakip ormancıyı düşürerek ilk kan döktüğüne şahit olduk!

İlginizi Çekebilir: LEC’nin 2019 Yaz Mevsimi Finalleri Atina’da gerçekleşecek

Rakip ormandaki Mavi Güçlendirme’yi çalan Kirei, ilk beş dakikada baskısını iyiden iyiye arttırdı ve rakip ormancı Caedrel’den bir skor daha alarak 2/0/0 KDA’ya ulaştı. Sona-Tahm Kench metasını uygulayan Hans Sama ve GorillA ikilisinin alt koridorda büyük üstünlük elde etmesinden sonra Misfits, 24. dakikada rakibinin fişini çekerek galibiyete aldı. Karşılaşmanın En Değerli Oyuncusu ise Kindred ile etkileyici performansını 6/1/1 KDA’sıyla taçlandıran Kirei oldu.

Misfits Gaming’in sıradaki rakibi Origen olacak. Bahar Mevsimi’nde ikinci olan Origen, Misfits için oldukça zorlu bir rakip olacaktır. LEC 2019 Yaz Mevsimi 2. Hafta 2. Gün karşılaşmalarını twitch.tv/riotgames‘ten takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: LEC 2019 Yaz Mevsimi’nde Fark Yaratacak 5 Oyuncu

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER