Espor Haber

LEC 2019 Yaz Mevsimi Finalleri’nin Atina’da gerçekleşeceği açıklandı

Riot Games, Yunanistan’ın LEC 2019 Yaz Mevsimi Finali için ev sahipliği yapacağını duyurdu.

Avrupa bölgesinin en prestijli League of Legends etkinliği LEC, Rotterdam’dan sonra Atina’ya taşınıyor. Çeşitli Avrupa ülkelerinden gelen ekiplerin yarıştığı LEC’nin diğer etkinliklere göre daha geniş bir seyirci yelpazesi olduğu biliniyor. Berlin’de bulunan LEC Studio’da gerçekleşen lig aşamasının ardından mevsim finallerinin ise önemli Avrupa şehirlerinde düzenlenme imkanı bulunmakta.


EU LCS 2018 Yaz Mevsimi’nin final serisine Madrid’in ev sahipliği yapmasından sonra bir gelenek oluşmuş gibi görünüyor. Twitter üzerinden dün bir gönderi paylaşan Riot Games, 2019 Yaz Mevsimi Finalleri’nin 7 – 8 Eylül tarihleri arasında Yunanistan’ın başkenti Atina’da gerçekleşeceğini duyurdu.

Daha önceden 7 – 10 Ağustos’ta gerçekleşeceği açıklanan finaller ileri bir tarihe atılmış oldu. Worlds 2019’a katılacak LEC temsilcilerinin belirleneceği 2019 Yaz Mevsimi Finalleri oldukça çekişmeli olacaktır. LION Cereals ana sponsorluğunda düzenlenecek olan mevsim finalleri için biletlerin ne zaman satışa çıkacağı gibi detaylar henüz açıklanmadı. Riot Games, yayımladığı fragman videosunda Yunan mitolojisinin önemli figürlerinden Herkül’e yer vermeyi de ihtimal etmedi.

Ayrıntılı detaylara lolesports‘tan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER