Espor Haber

38 dakika süren karşılaşmanın kazananı 1907 Fenerbahçe oldu

Hades’i destek rolünde izlediğimiz karşılaşmanın kazananı 1907 Fenerbahçe oldu. Takımıyla ilk maçına çıkan Luger ise 8/2/9’luk Sivir performansıyla karşılaşmanın en değerli oyuncusu seçildi.

League of Legends heyecanı Şampiyonluk Ligi 2. Hafta 1. Gün maçlarıyla devam ediyor. Günün önemli karşılaşmasında karşı karşıya gelen Royal Youth ile 1907 Fenerbahçe mücadelesinin galibi 1907 Fenerbahçe oldu.


1907 Fenerbahçe, Royal Youth karşısında galip geldi

Erken oyunda üst ve alt koridorda üstünlük kurmayı başaran 1907 Fenerbahçe, karşılaşmanın kazananı oldu. Untara, üst koridorda Armut’a karşı oldukça iyi bir performans ortaya koydu ve bire birde skor çıkarmayı başardı. Pek de iyi bir oyun geçirmeyen Armut’un da Untara’nın işini kolaylaştırdığını söylemek pek de yanlış olmaz.

Royal Youth nişancısı Pilot, kötü bir erken oyun geçirdi. Vayne seçimiyle iyi bir erken oyun geçirmeye ihtiyacı olan Pilot, kötü geçirdiği erken oyunun ardından bir türlü aradığı güç patlamasına ulaşamadı ve hasar anlamında oldukça geride kaldı. Alt koridorda Pilot’un Vayne tercihine saygı duyan ve onu öne geçirmemek adına iyi bir oyun ortaya koyan 1907 Fenerbahçe, 38 dakikalık mücadelenin ardından maçı kapatmayı başardı.

Luger, maçın en değerli oyuncusu seçildi

Maç sonunda hasar tablosuna baktığımıza en büyük farkın alt koridorda olduğunu görüyoruz. Pilot, Vayne ile maç boyunca 8.3k hasara sahipken, 1907 Fenerbahçe’nin nişancısı Luger, Sivir ile 17.1k toplam hasar vermeyi başardı. Geçtiğimiz mevsimi kötü geçiren Luger, yeni takımı 1907 Fenerbahçe ile çıktığı ilk karşılaşmada maçın en değerli oyuncusu seçilmeyi başardı. Luger sezon öncesi Royal Youth ile anlaşmış, ancak lig başlamadan 1907 Fenerbahçe’ye bonservis bedeli karşılığında transfer olmuştu.

Maç sonunda Can “Scarlet” Çaldıran’ın sorularını cevaplayan Luger, oldukça heyecanlı olduğunu söyledi. Röportajın tamamı şu şekilde;

Gayet iyi bir performans ortaya koydunuz. Seni de bir süredir sahnede göremiyorduk. Neler yaptın bu süreçten bahsedebilir misin?

Luger: Geçen dönem biraz şanssızdı. Bu dönem 1907 Fenerbahçe’den teklif aldım ve bunu değerlendirmek istedim. Şimdi de ilk maçıma çıktım. Heyecanlıyım, bakalım…

Bugünkü performansını değerlendirecek olursan neler söylemek istersin?

Luger: Bence o kadar iyi oynamadım ama daha agresif oynayabilirdim belki. Koridorda diğer etkenleri düşünerek çok pasif oynamaya çalıştık. O yüzden biraz erken oyunda farm yapamadım.

Kim destek oynayacak diye tartışılıyordu. Volkan destek oynadı. Alt koridor uyumundan bahsedebilir misin? Sence nasıl bir alt koridor ikilisi oldunuz?

Luger: Volkan zaten nişancı oynadığı için destek rolünde de gayet iyi oynuyor. Bizim kadro yapımız gereği farklı rotasyonlara gidebiliriz.

Takıma katılan yeni birisi olarak; önceden Kirei olduğu zaman lider oydu. Şu an takımın lideri kim? Kararları kim veriyor?

Luger: Şu anda takımın lideri şu demem doğru olmaz. Takımda kim neyi gerektiriyorsa konuşuyor. Erken oyunda da geç oyunda da takımın lideri şu oyuncu diyemem.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER