Espor Haber

Derbinin galibi Galatasaray Espor!

Galatasaray Espor, Beşiktaş karşısında sergilediği üstün performansla haftaya galibiyetle başladı.

Legue of Legends 2. Hafta 1. Gün karşılaşmalarının üçüncü maçında karşı karşıya gelen Galatasaray Espor ve Beşiktaş arasındaki mücadelenin kazananı sarı kırmızılı ekip oldu. Geçtiğimiz mevsim Beşiktaş için mücadele eden Berk “Farfetch” Badur, Galatasaray Espor ile eski takımına karşı galip gelmeyi başardı.


Galatasaray Espor haftaya galibiyetle başladı

Ligin agresif ekiplerinden olan Galatasaray Espor, 23-3 gibi net bir skor farkıyla maçı tamamlamasına rağmen maçı 31. dakika içinde kapatabildi. Baştan sona baskın bir oyun ortaya koyan sarı kırmızılı ekip, Lissandra’nın etrafında objektif odaklı bir oyun oynadı.

Makro oyun anlamında doğru hamleleri yapan Galatasaray Espor, orta koridor inhibitör kulesinde kazandığı takım savaşından sonra maçı kapatmayı başardı. Maçın en değerli oyuncusu Galatasaray Espor’dan GBM seçildi. GBM, Lissandra ile mücadele ettiği karşılaşmayı 6/0/11 ile tamamlarken takımının skorlarının %73,9’una katkı sağladı.

Maç boyunca 10 kule, 4 ejder ve 1 baron almayı başaran Galatasaray Espor, Beşiktaş’a hamle yapma fırsatı tanımadı. Geçtiğimiz hafta Yasuo ile harika iş çıkarak Beşiktaş Espor orta koridor oyuncusu Koearn Kid ise bu maçta varlık gösteremedi. Elbette bunun belli başlı sebepleri var.

Beşiktaş Espor neden kazanamadı?

Galatasaray Espor, Camille tercihiyle erken oyunda baskın bir oyun oynaması hatta skor ya da skorlar çıkarması gerekiyordu. Camille’e karşı iyi bir önem alan Beşiktaş, üst koridorda kurması gereken üstünlüğü elde edemeyince işler pek de istenildiği gibi gitmedi.

Beşiktaş karşılaşmayı kule almadan tamamladı.

Camille’i erken oyunda durdurmaya başardıktan sonra öne geçmek adına gerekli hamleleri yapamayan Beşiktaş için tehlike çanları çalmaya başladı. Oyun boyunca Galatasaray’ın makro oyununa cevap veremeyen siyah beyazlı ekip için mağlubiyet kaçınılmaz oldu.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER