Espor Haber

Madness: “Benim şampiyonum güçlüyse kazanırım, güçsüzse kaybetmem.”

Galatasaray Espor nişancısı ve takım kaptanı olan Gökhan “Madness” Uçar, Beşiktaş galibiyeti sonrasında Can “Scarlet” Çaldıran’ın sorularını cevapladı.

Ligin deneyimli nişancısı Gökhan “Madness” Uçar, Galatasaray Espor ile Beşiktaş arasında gerçekleşen karşılaşmanın ardından Can “Scarlet” Çaldıran’ın sorularını cevapladı. Beşiktaş karşısında ikna edici bir galibiyete imza atan Galatasaray Espor takımının kaptanı Madness, Beşiktaş maçından ziyade Kış Mevsimi ile Yaz Mevsimi arasındaki sürecin nasıl geçtiğine yönelik açıklamalarda bulundu.


Madness maç sonu röportajı

Yaz Mevsimi’ne kadar olan süre zarfında koç ve takım menajeri ile takıma dahil edilecek yeni oyuncular aradığını söyleyen Madness’ın samimi açıklamalarını sizler için derledik.

Fotoğraf: Lolespor

Ligin en değerli oyuncularından birisin. Mevsim arası senin adına nasıl geçti?

Madness: Mevsim arasını daha çok oyuncu arayarak geçirdim. Çünkü takımımız değişti ve hangi oyuncuların takımımız için daha iyi olacağını koç ve menajer ile birlikte düşünüyorduk. Bütün mevsim arası böyle geçti diyebilirim. Kiminle daha iyi olacağını sürekli düşünüyorduk ve çok stresli bir süreçti.

“Türkiye’de karşısında oynarken “çok iyi” olarak gördüğüm kimse yok. “

Sonunda iyi bir kadro kurduğumuzu düşünüyorum. Sürekli çalışıyoruz, çalışma düzenimiz güzel, birbirimizi seviyoruz… Elbette sorunlar yaşanıyor. Önemli olan bu sorunları çözmek. Biz de bu sorunların üzerine giderek çözmeye çalışıyoruz.

Öyleyse maçtan ziyade bu taraftan sorular sormak istiyorum. Oyuncu arayışı sürecinde nelere dikkat ettiniz? Bir kadro kurmak için nelere dikkat etmek gerekiyor?

Madness: Orta koridor ve ormancı uyumu çok önemli. Geçtiğimiz mevsim orta koridor ve ormancımızın uyumunun o kadar iyi olduğunu düşünmüyorum; yönetim ekibimiz de bu şekilde düşünüyor. O yüzden orta koridor ve ormancımızı değiştirmek istedik. Daha iyi olduğunu düşündüğümüz isimler ile anlaştık. Destek rolündeki seçimi ise koçumuz yaptı. “Seni daha çok koruyan ama kendi başına oyun yapmayan destekler için daha iyi olur” dedi. “Bilmiyorum, denemek lazım” dedim. Denedik ve şu anda iyi olduğunu düşünüyorum. Gerçekten daha iyi olduğunu düşünüyorum ama önemli olan mevsim sonu ve play-off süreci. Nasıl sonuçlanacağını hep birlikte göreceğiz.

Fotoğraf: Lolespor

Peki yaşanan ve çözmeye çalıştığınız ufak tefek problemlerden bahsettin. Çok iddialı bir kadroya sahipsiniz ve potansiyeliniz oldukça yüksek. Şu anda neleri çözmeye çalışıyorsunuz?

Madness: Neleri çözmeye çalıştığımızı söylemem pek de iyi olmaz. Örneğin; İstanbul Wildcats maçındaki seçim yasaklama ekranı gibi bir tecrübeyi tekrar yaşamazsak daha iyi olabilir.

Takımın alt koridor ikilisini düşündüğün zaman, ligin geri kalan alt koridorlarına göre kendinizi hangi seviyede görüyorsun?

Madness: Ben kendimi hep 1. numara gördüğüm için, neyse… Türkiye’de karşısında oynarken “çok iyi” olarak gördüğüm kimse yok. Şampiyonlara göre oynuyorsun. Eğer senin şampiyonun güçlüyse yeniyorsun. Onun şampiyonu güçlüyse o yeniyor. En azından benim açımdan öyle. Benim şampiyonum güçlüyse yenerim, güçsüzse normal durum; kaybetmem. 🙂

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER