Dota 2

Dota Underlords anlık 200.000 online oyuncuyla Steam’de dördüncü sırada

Valve’in Dota Auto Chess’in yerini alan oyunu Dota Underlords, bir hafta içerisinde 200.000 anlık oyuncuya ulaştı.

Valve şirketinin kendisine ait, Dota Auto Chess’in yerini alan, yeni Auto Battler oyunu Dota Underlords çıkalı daha bir hafta olmuşken 200.000 anlık online oyuncuya ulaştı. Oyun, Dota 2, PUBG ve CS: GO‘nun ardından Steam listesinde dördüncü sıraya ulaşmış durumda.


Dota Underlords ortalama online oyuncu olarak ise 180.815 oyuncu istatistiği semalarında geziyor. Bu istatistikte oyunu Rainbow Six Siege ve Grand Theft Auto V gibi oyunların üstüne çıkartıyor. Fakat, bu gelişmelerin hiçbiri sürpriz değil elbette. Zira Dota Underlords’un yerini aldığı Dota Auto Chess de 200.000 anlık online oyuncu semalarında geziyordu. Bununla beraber, Dota Auto Chess’in 8 milyonu aşan abone sayısını da unutmamak lazım.

Dota Underlords’un ulaştığı en yüksek online oyuncu istatistiği, 202.254 online oyuncu, Valve’in yeni oyunu Artifact’i çoktan gölgesinde bırakmış durumda. Bir kart oyunu olan Artifact, ilk zamanlarında büyük ilgi görmesine rağmen, bugünlerde anlık 100 oyuncuyu bile geçemez durumda.

İlginizi Çekebilir: Riot Games, League of Legends’a yeni oyun modu ekliyor: Taktik Savaşları

Oyun aynı zamanda Android ve iOS mobil cihazlarda da ulaşılabilir durumda. Şu anda Steam üzerinden görülen istatistik yalnızca PC oyuncularını kapsıyor. Yani, bu demek oluyor ki, şu an görmüş olduğumuz istatistik aslında yalnızca buz dağının görünen kısmı. Mobil cihazlardan da online verisi alınmaya başlandıktan sonra bu sayının çok daha yukarlarda olduğunu görebiliriz.

Underlords’un mobil versiyonunun, PC versiyonuna kıyasla daha popüler olduğunu görmek de pek şaşırtıcı olmaz. Hearthstone ve Pokémon TCG gibi oyunların başına aynısı geldi ve mobil versiyonları PC versiyonlarından daha da fazla oynanır oldu. Çünkü, bu tarz oyunların basit yapıları insanlar evlerinde değilken bile oynayabilmeleri için büyük kolaylık sağlıyor.

Google Play’den 500.000 defa indirildi

Google Play mağazasından gelen istatistiklere göre Underlords 500.000 indirmeye 3 günde ulaştı. Bu inanılmaz istatistiğin insanlar oyunun adını daha da çok duydukça artacağını düşünmek bile delilik. iOS platformundan da en az bu kadar oyuncu olduğunu düşünürsek, mobil platform üzerinde 1 milyonu aşkın oyuncu olduğunu söylemek pek de yanlış olmaz.

Dota Underlords şu noktadan sonra yalnızca daha da büyük bir hale gelebilir. Asıl soru ise; Dota Underlords, Dota 2 ile boy ölçüşebilecek mi?

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER