Dota 2

OG, Team Secret’ı eledi ve The International 2019’a katılmayı garantiledi

Son dünya şampiyonu OG, EPICENTER Major’da Team Secret’ı eledi ve The International 2019’a katılmayı garantiledi.

Team Secret, bu sezon ilk defa büyük bir turnuvada eleminasyon serisi kaybetti ve OG’nin The International 2019’a katılma hakkı kazanmasına sebep oldu.


OG ekibi, sağlık problemleri nedeniyle kaptanları Johan “N0tail” Sundstein’in yokluğunda bir turnuva geçiriyordu. Fakat, bu eksiklik onların Team Secret karşısındaki duruşunu hiç etkilemedi.

OG koçu Titouan “Sockshka” Merloz’un N0tail’in yerini bir kez daha almasıyla beraber, OG serinin ilk maçını kazandı. 27 dakikalık ilk mücadelede OG’den Anathan “ana” Pham’in Slark performansı ve Sébastien “7ckngMad” Deb’in Dark Seer performansı fark yarattı.

Secret oyunu dengede tutmaya çalıştı, oyun oldukça yakın olsa da; OG sağlam oyununa devam etti ve bütün koridorları ittiridi. 1-0 geriye düşen favori, Team Secret, kazanması beklenilen Major turnuvada elenmenin eşiğindeydi.

İkinci maç, istatistiklerin gösterdiğinden daha da çok çekişmeli geçti. Kağıt üzerinde 37-15 gibi bir skorla ezilen Secret, oyun içi takım savaşlarında inanılmaz mücadele etti. OG, ancak uzun bir süre sonra takım savaşında Secret’ın hasar kaynaklarını düşürebildi ve kuleleri aldı. Bu şekilde Secret’ın Aegis’ini yok etmeye yöneldiler.

Michal “Nisha” Jankowski, Secret adına inanılmaz bir Templar Assassin performansı sergiledi, 40,901 hero damage! Ne yazık ki, OG ekibi Ludwig “zai” Wåhlberg’i oyun dışında tutmayı başardı ve onu 11 defa katlederek Secret’ı oyun boyu zor duruma soktu.

Dünya sıralamasının 1 numaralı takımı Secret’i mağlup eden OG, Dota Pro Circuit’te ilk 12’ye girmeyi başardı. Bu sonuçlarla beraber, son şampiyon OG, The International 2019’da ünvanını koruma fırsatını eline geçirdi.

The International 2018’in finalinde olduğu gibi, OG bir sonraki turda LGD Gaming ile karşılaşacak ve bu mücadelenin sonucuyla Lower Bracket finali belirlenecek.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER