Espor Haber

1907 Fenerbahçe, Dark Passage’a karşı kazanarak zirve takibini sürdürdü

Duraklatmanın hemen ardından backdoor ile gelen Zafer!

Royal Youth ve Galatasaray’ın hemen ardından 3. sırada yer alan sarı-lacivertlilerin zirve inadı devam ediyor. Yarıştaki diğer takımların haftaya galibiyetle başladığını gören 1907 Fenerbahçe, Dark Passage ile oynadığı mücadeleden galip geldi.


1907 Fenerbahçe zirve takibini sürdürdü

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde 2019 Yaz Mevsimi 4. Hafta 1. Gün karşılaşmalarıyla devam etti. Daha önce Royal Youth ve Galatasaray’a karşı kazanarak şampiyonluk yarışına dahil olan 1907 Fenerbahçe, günün üçüncü mücadelesinde Dark Passage’a karşı oynadı. DP’nin yetenekli nişancısı Black için saygı yasaklamaları yapan vadinin boğaları, Taliyah-Nautilus gibi farklı alt koridor seçimi yaparak rakibinin Caitlyn ve Lux seçimlerine karşılık verdiler.

Seçim/Yasaklama bölümünde alınan önlemlere rağmen, rakip ormancının erken dakikalarda alt koridor için yaptığı baskında ilk kan döküldü. Ancak ilk maçına çıkan Blue’nun dakikalar sonra Black’ten aldığı skor durumları eşitledi.

1907 Fenerbahçe’nin genç oyuncusu Blue için koridor aşaması geri kalan bölümde biraz sıkıntılı geçse de Untara’nın 4/0/4 KDA’ya ulaşması takımına avantaj getirdi. Dark Passage’da ise Azir oynayan Berentt’in 3/0/1 KDA’da olduğundan dolayı takımlar neredeyse 40 dakika boyunca biri birine üstünlük sağlayamadı.

Dark Passage’dan gelen Baron Nashor hamlesine karşılık, rakibinin alt koridor inhibitörünü düşüren Untara’nın hamlesinden sonra ise işler değişti. Bu hamleden sonra karşılık vermekte zorlanan DP’nin 3 inhibitör kulesi düştü. Dark Passage’ın benzer şekilde Baron Nashor hamlesi yaptığını gören sarı-lacivertliler oldukça hızlı bir şekilde backdoor gerçekleştirerek rakibinin fişini çekti.

Karşılaşmanın En Değerli Oyuncusu: Untara

1907 Fenerbahçe’de Viktor ile Dark Passage karşısında etkileyici performans gerçekleştiren Park “Untara” Ui-jin, karşılaşmanın En Değerli Oyuncusu seçildi.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER