Dota 2

The International 2019 turnuvasının ödül havuzu 25 milyon doları aştı!

Dota 2’nin en büyük turnuvası The International’ın bu yılki ödül havuzu rekora koşuyor.

22 milyon doları aştıktan tam üç gün sonra, Dota 2 The International 2019 turnuvasının ödül havuzu 25 milyon doları aştı. Şu anki ödül havuzu, geçtiğimiz yıl gerçekleşen The International 2018’in ödül havuzunu geçmekten yalnızca 500.000 dolar uzakta.


Bu ani yükselişin sebebi, elbette ki, Steam Yaz İndirimi. Valve, Battle Pass sahiplerine 120 Battle Pass seviyesi veya Immortal Treasure I-II-III paketlerini ucuza alabilme imkanı tanıyan, Battle Level ve Treasure Bundle’ı geçtiğimiz günlerde satışa çıkardı.

29.99 dolara satılan bundle, hafta sonu boyunca kapış kapış satıldı ve ödül havuzunun 20 milyon doları bir günde geçmesini sağladı. İki gün sonra ise ödül havuzu 22 milyon dolara vurdu. Şimdi ise, büyük turnuvaya daha bir ay kala, ödül havuzu rekor kırmak üzere.

TI9 ödül havuzunun yükseliş hızı, TI8 turnuvasının ödül havuzunun artış hızından başlangıçtan beri öndeydi. Fakat, şimdi ise tam olarak %25 daha hızlı artıyor ve hala yükselişte. Bu artış yüzdesi bundle Steam Mağaza’dan kaldırıldığında elbette ki düşecek, fakat satışlar şu an hala devam ediyor.

Ödül havuzunun bütün artışı Battle Pass üzerinde seviye ve treasure satın alınmasına bağlı. Fakat, daha turnuvaya 1 aydan biraz daha fazla bir süre olduğunu düşünürsek, ödül havuzunun artışı için başka içerikler de mağazaya eklenebilir.

TI8 turnuvasının kırdığı ödül havuzu rekoru 25.532.136 dolar ve bu rekor bir haftadan daha kısa bir sürede içerisinde kırılacak. TI9, muhtemelen 30 milyon dolara yakın bir ödül havuzuna sahip olacak.

The International 2019, 15-25 Ağustos tarihlerinde Çin’in Şangay kentinde oynanacak.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER