League of Legends

PBE: Riot Games bu sefer de Tahm Kench’i hedef aldı

Tahm Kench üst koridora elveda deme vakti geldi, sonunda…

Tahm Kench’in üst koridorda terör estirdiği günlerin sonuna gelmek üzereyiz. League of Legends PBE sunucusuna gelen son güncellemeyle birlikte, Nehir Kralı bir sürü değişikliğe maruz kaldı ve bu değişikliklerin Kench’i bençleyeceğini düşünüyoruz.


Bir ay önce, 9.9 yaması yayımlandığından beri, Tahm Kench inanılmaz büyük bir üst koridor tehditi olmaya başlamıştı. Oyuncular, karakterin pasifini daha rahat kullanmak için saldırı hızı eşyaları alıp, rakiplerine cehennemi yaşatıyorlardı. Ardından, 9.12 yamasında şampiyon W yeteneğini hedef alan güçsüzleştirmelere maruz kaldı. Fakat, bu güçsüzleştirmelerin hiçbiri Kench’in üst koridordaki hakimiyetini engelleyemedi.

Tahm Kench’i bençleme çalışmaları

Bugün gelen PBE güncellemesi ise Tahm Kench’in hasarı ve alan kontrolünü daha da derinden yaralayacak değişiklikler içeriyor. İlk olarak, Tahm Kench’in pasif yükleri artık yeteneklerinin hasarını veya pasif hasarını arttırmıyor. Bunun yerine, pasif yeteneğinin hasarı şampiyonların toplam canının %1.5’inden, %2.5’ine çıkarıldı.

Q yeteneğinin ise birinci seviyeden itibaren bekleme süresi arttırıldı. Yeteneğin yavaşlatma değeri 9.9 yamasından önceki haline geri getirildi, lakin yavaşlatma ve sersemletme süreleri iki ve üç saniyeye arttırıldı. Q yeteneği artık Tahm Kench’in önündeki geniş alana tetiklendiği gibi vurmuyor ve kullanıldığında rakipteki bütün pasif yüklerini kullanarak sıfırlıyor. Böylelikle, hem Q yeteneğini kullanıp, hem de W yeteneği ile rakibini ağzına almak isteyen Kench’in biraz daha düz vuruş yapması gerekecek.

Tahm Kench’in W yeteneği ise PBE’de en çok değişiklik alan yeteneği oldu. Kench’in ağzına aldığı rakiplerin görüşü artık kısıtlanmayacak ve rakipler tükürüldüklerinde kısa süreliğine sersemlemeyecek. En önemlisi, Tahm Kench, Mavi ve Kırmızı güncellemeyi ağzına alabilecek, bu da onun ormancılık yeteneklerine bir güçlendirme oluyor.

Son olarak, Tahm Kench’in E yeteneği artık daha az hasarı gri cana, kalkana çeviriyor. Tahm Kench, E yeteneği tekrar kullanıldığında artık gri canın ufak bir kısmı kadar değil de, %100’ü kadar can yeniliyor. Bununla beraber, E yeteneğinin bekleme süresi ilk seviyelerde iki katına çıkmışken, son seviyede iki kat azaltıldı. Son olarak, yeteneğin bekleme süresi E yeteneğinden aldığı kalkanın süresi dolduğunda veya kalkan kırıldığında başlıyor.

Değişiklikler an itibariyle PBE sunucunda aktif ve hala deneniyor.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER