Taktik Savaşları

Taktik Savaşları: Pyke ve Shojin’in Mızrağı’na büyük dengelemeler geldi

Geç olsun da, güç olmasın.

Taktik Savaşları’na dair bazı değişiklikler içeren ufak bir yama geçtiğimiz akşam League of Legends’a geldi. Pyke’ın gücü biraz törpülendi ve Shojin’in Mızrağı dengelendi. Bunların yanı sıra, Yordle sınıfına da biraz sevgi gösterildi.


Alan etkili sersemletme yeteneğiyle birlikte, Pyke, TS modunda savaşları tek başına taşıma potansiyeline sahip bir şampiyondu. Hali hazırda Suikastçı sinerjisi zaten oldukça güçlüyken, Pyke’ın da varlığı bu kompozisyona karşı oynayan insanları çok zor durumda bırakıyordu. Tek başına bile oldukça etkili olabilen Pyke, üstüne bir de diğer Suikastçı sınıfı şampiyonlarıyla beraber olunca, adeta durdurulamaz oluyordu.

Bu gidişata bir dur demek adına, Pyke’ın sersemletme süresi 2.5/3/3.5 saniyeden, 2/2.5/3 saniyeye düşürüldü. Bununla da kalınmayıp, Pyke’ın favori eşyası Shojin’in Mızrağı’nın da icabına bakıldı. Bu değişikliklerle beraber, Pyke’ın Suikastçı sinerjilerinde bile daha dengeli bir görünüşe sahip olması planlanıyor. Pyke hala değerli bir parça olacaktır, lakin şu anlık en güçlü Suikastçı Akali olacak gibi gözüküyor.

Taktik Savaşları şampiyon dizaynlarından sorumlu Riot August’tan alınan veriler:

Shojin’in Mızrağı, bir yetenek kullandıktan sonra yapılan her düz vuruşta artık %20 yerine, %15 mana kazandıracak. Bu güncelleme daha önceden gelmişti, fakat oyun içi bir hata eşyanın düzgün çalışmasını önlüyordu. Bu hata şimdi düzeltildi ve eşyanın yeni hali sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Eşyanın dengelenmesiyle beraber, bu eşya ile özdeşleşmiş olan Pyke, Aurelion Sol ve Lulu gibişampiyonların da dengelenmesi bekleniyor. Bütün bu dengelemelere rağmen, Shojin’in Mızrağı hala ulti odaklı karakterlerin ilk seçeneği olmaya devam edecektir.

Yordle sınıfı güçlendi

Yordle’lar Taktik Savaşları’ndaki en güçsüz sınıflardan biriydi. Gnar, Lulu ve Tristana gibi güçlü şampiyonları olmasına rağmen, verdikleri sinerji güçlendirmesi birçok kompozisyona karşı o kadar da etkili olamıyordu. Bunu düzeltmek adına, Yordle sinerjisi artık 25/50 yerine, 25/60 ıskalama şansına sahip olacak. Bu aman da aman bir güçlendirme değil elbette, fakat Yordle’ların biraz daha oyuna tutunmasına yardımcı olacaktır.

Söz konusu bütün bu değişiklikler an itibariyle bütün canlı sunucularda etkin.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER