Espor Haber

Rift Rivals 2019: Güney Kore’de LCK temsilcileri 4’te 4 yaparak başladı

Güney Kore’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Rift Rivals 2019 Uzak Doğu başladı.

Kuzey Amerika’da gerçekleşen ilk Rift Rivals 2019 turnuvasında LEC’nin şampiyon olmasının ardından merakla beklenen diğer turnuva sonunda başladı. LCK, LPL, LMS ve VCS gibi bölgelerin kapıştığı Rift Rivals’ta birinci karşılaşmalar dün oynandı.


LCK temsilcileri 4’te 4 yaptı

Turnuvanın ilk gününde LCK rüzgarları esti. Diğer bölgelerden gelen ekiplere karşı dominant bir performans sergileyen ev sahipleri, Bozgun’la karşılaşmadan zirveye yerleştiler. LCK ekipleri 4-0’a ulaştı ve etkileyici bir başlangıç yapmış oldular.

Açılış karşılaşmasında Flash Wolves ile karşılaşan SK Telecom T1, daha önce uluslararası sahnede birçok kez yendiği rakibine acımadı. MSI 2019 sonrası kadrosunu güçlendiren Flash Wolves’un nefes alamadığı mücadelede kazanan taraf SKT oldu. SKT’den sonra, Vietnam temsilcisi EVOS Esports’un karşısına çıkan bir başka ev sahibi ekibi DAMWON Gaming de LCK’ye bir galibiyet daha yaşattı.

Deft’ten Pentakill!

LPL ise turnuvadaki ilk mücadelesini rekabet halinde oldukları LCK’e karşı oynadı. Günün üçüncü karşılaşması Kingzone DragonX ve FunPlus Phoenix arasında oynanırken, LCK temsilcisi için galibiyet kolay olmadı. Kingzone’a karşı favori olarak çıkan FunPlus, erken safhada orta koridordan rakibine baskı kurmayı başardı. Kled üzerine bir kompozisyon kuran Kingzone ise doğru zamanda başlatılan takım savaşı ile birlikte muazzam bir geri dönüşe imza attı.

Kingzone’un tecrübeli saldırı gücü taşıyıcısı Kim “Deft” Hyuk-kyu, arkadaşlarının kendisine hazırladığı güzel pozisyonda Lucian ile Beş’te Beş yaptı. Hasar açısından üstünlüğü elde eden Kingzone’dan nefes kesici bir galibiyet gelmiş oldu.

Rift Rivals 2019 Uzak Doğu’da ilk günün kapanış maçında JD Gaming ile mücadele eden Griffin ise diğer LCK temsilcilerinin izinden giderek galibiyet almayı başardı. Hiç yenilgi yaşamayan LCK, 4-0’a ulaşarak birinci sırada lider olarak başladı.

ilginizi çekebilir: Saintvicious, Team Liquid’in Taktik Savaşları ekibine katıldı

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER