Espor Haber

Rift Rivals 2019: Invictus Gaming, LCK’nin zafer serisini sonlandırdı

SKT T1 karşısında kazanan LPL temsilcisi IG’den namağlup şampiyonluğa yürüyen LCK’ye ilk darbe geldi. Worlds öncesi rekabet alevleniyor.

Güney Kore’de gerçekleşen Rift Rivals 2019 ile birlikte LCK bölgesi tekrardan hükmeden taraf oldu. Evvelsi gün oynanan ilk karşılaşmalarda 4’te 4 yapan LCK temsilcileri, istikrarlı performanslarına devam ederek yenilmezlik rekoruna doğru ilerliyordu. LCK’den dün oynanan mücadelelerde 3 galibiyet geldi. Ancak ikinci günün son maçında SK Telecom T1 ile karşılaşan Invictus Gaming, LCK bölgesine ilk yenilgisini yaşattı.


Invictus Gaming, LCK’nin zafer serisini sonlandırdı

Seçim/Yasaklama bölümünde Invictus Gaming’in bir süredir dominant performansına katkı sağlayan Camille seçimini SKT yaptı. Ancak SKT’nin üst koridor oyuncusu Kim “Khan” Dong-ha’nın ellerindeki Camille’in orman dışında görmek biraz ilginç oldu. IG’de Camille ile fark yaratan ormancı Gao “Ning” Zhen-Ning ise Sylas seçimine yöneldi.

Kang “TheShy” Seung-lok’un bulunduğu üst koridora yoğunlaşan Invictus Gaming, SKT’yi ‘savunmasız bıraktı’ desek yeridir. Neeko ve Sylas ikilisinin iş birliği dakikalar içerisinde rakibine karşı 10 bin altınlık fark yarattı. Bütün olumsuzluklara rağmen elinden geleni yapan SKT’nin ormancısı Kim “Clid” Tae-min’in 3 ejder ve Vadinin Alameti alması takımına ikinci bir şans kadar değerliydi. Nitekim karşılaşma uzadı.

Karşılaşmanın uzamış olması bile SKT’nin Kalista-Nautilus ile yeterli hasar çıkaracak durumuna gelmesine yardım etmedi. Dakikalar 32 olduğunda altın farkını 11 bin yapan IG’nin Baron Nashor hamlesinden sonra Zafer alabileceği şartlar oluştu. Ancak inhibitörler için savunma yapan SKT’nin yıldız oyuncusu Lee “Faker” Sang-hyeok, Azir oynadığı maçta takımını oyuna dahil etmek için sürpriz oyunlar yapmayı başardı.

2 inhibitörünü kaybeden SK Telecom T1’dan gerçekleşen takım savaşında IG’nin hemen arkasına Işınlan kullanan Faker 3’de 3 yaptı.

Temiz bir galibiyet elde etmek isteyen Invictus Gaming, son derece hazırlıklı bir şekilde haraket etmek konusunda kararı davrandı. SKT’nin nexusunu korumak için Kadim Ejder’den vazgeçmesi ise IG’nin elini güçlendirdi. Rakibinin minyonlarla uğraştığını gören IG’nin aldığı Kadim Ejder’den sonra büyük baskı altında kaldı, hamlenin üzerinden 6 dakika geçtikten sonra IG’den 2. kez Kadim Ejder geldi. Böyle bir senaryoda SKT’nin kazanması imkansızdı. LCK’ye ilk yenilgisini yaşatan taraf Invictus Gaming olmuş oldu.

Invictus Gaming’den 2’de 2!

42 dakika süren SKT karşılaşmasını kazanan Invictus Gaming, Güney Kore’de gerçekleşen Rift Rivals 2019’da 2. maçını kazandı. Adeta peri masalı gibi geçen 2018’den sonra dalgalanmalı bir süreç yaşayan IG’nin tekrardan benzer başarılar yaşaabilecek bir potansiyeli olduğu aşikar.

Yarın oynanacak yarı final karşılaşmalarında LPL’in karşısında LMS ve VCS temsilcileri olacak. Toplamda 6 karşılaşma oynanacak üçüncü gün karşılaşmalarını kazanan taraf ise finalde LCK’nin rakibi olacak. Yarınki karşılaşmaları twitch.tv/LCK’den takip edebilirsiniz.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER