Espor Haber

Güney Kore temsilcileri Rift Rivals 2019’da final aşamasına yükseldi

Oynadığı 8 karşılaşmada 7 galibiyet alan LCK temsilcilerinden LPL, VCS ve LMS gibi diğer bölgelere güç gösterisi yapıldı. Yarın ise LCK’nin finaldeki rakipleri belli olacak.

Perşembe günü start alan Rift Rivals 2019 Uzak Doğu’da ikinci gün tamamlandı. LCK’den dominant bir performans gelirken, LPL ise LMS ve VCS bölgelerinden gelen takımlara acımadı. Ayrıca LPL temsilcisi Invictus Gaming, ikinci günün son karşılaşmasında SKT’ye karşı kazanarak LCK’nin 8’de 8 yapmasına izin vermedi.


ilginizi çekebilir: Invictus Gaming, LCK’nin galibiyet serisini bozdu

DAMWON Gaming, Kingzone DragonX ve Griffin gibi Güney Kore (LCK) temsilcileri henüz yenilgi yüzü görmedi. Faker’ın kendini bulduğu turnuvada SKT’nin Invictus’a kaybetmesi ise biraz sürpriz oldu. IG karşısında Azir ile etkileyici bir performans gösteren Faker, 42 dakika süren maçta rakipleri 2 kez Kadim Ejder aldığı için mağlubiyete engel olamadı. Ancak yarın oynanacak yarı final karşılaşmalarında LCK’nin finaldeki rakibi eğer LPL bölgesi olursa Invictus ile SKT’nin rövanş karşılaşması çekişmeli olacak. Çin ve Kore arasındaki rekabet alevlenecektir.

Rift Rivals 2019 Uzak Doğu’da Yarı Final başlıyor

Henüz hiç galibiyet alamamış olan LMS ve VCS’in yarı finaldeki rakibi LPL bölgesi oldu. Yarın TSI 11.00’da start alacak karşılaşmalardan avantajlı ayrılan taraf, final aşamasında LCK temsilcileriyle karşılaşacak.

Sadece 2 karşılaşma oynayan IG’nin mağlup olmadan ilerlemesi LCK için oldukça önemli bir tehdit diyebiliriz. Çünkü LCK’nin namağlup şampiyon olma hayallerini suya düşüren taraf Invictus Gaming olmuştu. Durum böyle olduğu için DAMWON, Kingzone ve Griffin gibi henüz hiç yenilmemiş takımların halen ‘namağlup şampiyonluk’ hayalleri devam ediyor. Bununla birlikte Çin temsilcisi Invictus Gaming’te başarılı bir kariyer oluşturan Güney Koreli orta koridor oyuncusu Rookie’nin memleketinden gelen takımların karşısına finalde çıktığını görebiliriz.

Rift Rivals 2019 Uzak Doğu’nun yarı final aşamasındaki maçları twitch.tv/LCK‘den takip edebiliriz. Bakalım LCK’nin finaldeki rakibi hangi bölge olacak?

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER