Apex Legends

Apex Legends’ta hilecilerilere karşı en iyi çözüm yolları

Hile, Apex Legends’ın en büyük problemlerinden biri ve er geç bir çözüm gerekiyor.

Apex Legends’ta merakla beklenen 2. Sezon sonunda geldi ve popüler battle royale oyunune pek çok yeni içerik geldi. Oyuna Wattson adında yeni bir karakter, L-STAR adında yeni bir silah geldi ve bazı silahlarda değişiklikler oldu.


Ayrıca Apex Legends’a gelen dereceli ligler, hilecilerin yeni durağı oldu. Pek çok Apex Legends hilecisi, haksız rekabet ile üst sıralara hızlı bir şekilde yükseliyor. Elbet bir gün banlanıyor olmalarına rağmen, oyuncuların canını sıkmaya devam ediyorlar.

Dünyanın dört bir yanından oyuncular, sosyal medyada ve Reddit’te şikayet edip duruyor. AB merkezli bir oyuncu, sunucuların “oynanamaz” duruma geldiğini söyledi ve isyan etti. Konuyla ilgili şikayetinlerini açıklayan Reddit kullanıcısı şunları ifade etti:

“Bugün oynadığım oyunların çoğunda hile yapıldı. Özellikle son oyunda birden fazla hileci vardı. Şu an AB’de Platinum Divison’da oynamak temelde gerçekten anlamsız. AB’de birden fazla Apex Legends hilecisi var.”

Tüm bunları göz önünde bulundan Reddit kullanıcısı Pjeh, yapımcı firma Respawn’a konuyla ilgili mantıklı yöntemler sundu.

İlginizi çekebilir: Apex Legends FPS Arttırma rehberi

Telefonla Kimlik Doğrulama

En azından yüksek ligler için dereceli oynamak isteyen oyunculara telefon numarasıyla kimlik doğrulama getirilmeli.

Maksimum Seviye

Oyundaki maksimum seviye şu anda 10 olarak ayarlanmıştır. Ancan bunu 100’e yükseltmek, sıralamaya uygun olan herkesin kazanmak için çok daha fazla oyun oynamak zorunda kılacaktır. Hile kullananlar, ilk önce en üst seviyeye kadar oynamak zorunda kalırsa yakalanma riskleri artar. Böylelikle en azından Altın rütbesi veya sonrasında yükselene kadar banlanmış olurlar.

FaceIT ile İşbirliği

FaceIT, CS: GO ve benzeri oyunlarla ortaklaşa iş yapan çevrimiçi turnuva ve lig düzenleyicilerinden biridir. FaceIT ile Apex Legends’taki dereceli maçlar için işbirliği yapılırsa, dolandırıcı ve hilecilerin yakalanmasında büyük rol oynayacaktır.

İlginizi çekebilir: Apex Legends 2. Sezon Silah Hasarları

Hileciler İçin Özel Bir Ekip

Hile karşıtı programlar elbette harika ancak aktif olarak hile arayan 5 ila 10 kişilik bir ekip kurmak çok mantıklı olacaktır. Bu ekip, Twitch gibi canlı yayın platformlarına kadar araştırabilir ve hile kullananları tespit etmek için aktif rol oynayabilir.

Açıkcası yukarıdaki önerilerin hayata geçmesi, Apex Legends’taki hilecileri tamamen silmek için yeterli olur mu, emin olamayız. Ancak mantıklı bakacak olursak, hiçbir şey yapmamaktan daha iyidir.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER