Espor Haber

Rift Rivals Asya 2019’un final serisini kazanan LCK şampiyon oldu

LPL’e karşı 3 – 1 kazanan LCK temsilcileri başladıkları gibi bitirdi.

Güney Kore’de gerçekleşen ilk Rift Rivals Asya etkinliğinde şampiyonluk LCK’e gitti. LPL ve LCK arasında dün oynanan final serisinde 3 – 1 kazanan taraf ev sahibi Güney Kore temsilcileri oldu. League of Legends‘ın uluslararası sahnesinde en fazla kupası olan LCK bölgesinden yine oldukça önemli bir zafer geldi.


Rift Rivals Asya 2019: Şampiyon LCK

Rift Rivals Asya’nın ilk günlerine damgasını vuran LCK temsilcileri, turnuvanın finaline yükselen ilk takım olmuştu. LPL ise yarı finalde karşılaştığı LMS/VCS’den gelen takımlara acımadı ve 3-0’la geçerek LCK’nin finaldeki rakibi oldu.

Final öncesinde LCK’ye ilk ve tek yenilgisini yaşatan LPL temsilcisi IG’nin rövanş için SK Telecom T1 ile karşılaşması isteniyordu. Ancak beklenen olmadı. Final serisinde ilk karşılaşma Kingzone DragonX ve Invictus Gaming arasında oynandı.

Kingzone’a karşı favori olarak vadiye inen Invictus’un karşısında Moon “Cuzz” Woo-chan, Kim “Deft” Hyuk-kyu ve Park “Tusin” Jong-ik gibi potansiyelleri hiçte hafife alınamayacak isimler vardı. Oyunun hemen başında üstünlüğü elde eden Invictus Gaming, geri kalan bölümde Karthus, Corki ve Ezreal’in devamlı hasarına direnmekte zorlandı. Karthus’un hasar açısından can yaktığı dakikalarda sahneye çıkan Kingzone’dan rakibini bunaltarak muazzam bir galibiyet geldi.

LPL’in en önemli kozunun bozguna uğratılmasından sonra LCK için oldukça olumlu bir tablo meydana geldi. Çünkü sıradaki maçta sahneye çıkan SKT’ye güvenmemek elde değildi. Top Esports ile karşılaşan SKT T1, Neeko seçimi yapan Lee “Faker” Sang-hyeok önderliğinde zorlanmadı ve durum 2-0 oldu.

FunPlus Phoenix’in Griffin’e karşı kazanmasından sonra serinin beş maça uzaması beklenebilirdi. Ancak son karşılaşmada DAMWON’un aldığı galibiyetle birlikte LCK’nin Rift Rivals Asya 2019 şampiyonluğu kesinleşti. Bir süredir dominant performanslarından uzak kalan LCK temsilcileri, eski günleri anımsattı.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER