Espor Haber

Fnatic, LEC 2019 Yaz Mevsimi’nde ilk kez bozguna uğradı

Namağlup şekilde zirvede bulunan Fnatic’e karşı kazanan Splyce’tan şampiyonluk yarışını kızıştıracak bir galibiyet geldi. Zirvede işler karıştı!

LEC 2019 Yaz Mevsimi’nin 4. Hafta 2. Gün oynanan Fnatic ve Splyce arasındaki karşılaşmadan sürpriz bir sonuç çıktı. Mevsimin başından beri dominant bir performans sergileyen Fnatic, Splyce’a karşı kaybetti ve yeni dönemde ilk defa vadiden bozgun alarak ayrıldı. Fnatic’in yeni dönemde Origen ve G2 gibi ciddi rakipleri ezip geçmiş olmasından dolayı Splyce’a kaybetmesi beklenmiyordu.


Splyce’tan Fnatic’e çelme!

Son oynadığı karşılaşmaya kadar yenilgisiz şekilde yoluna devam eden Fnatic, 7 karşılaşma sonra ilk kez mağlup oldu. Fnatic oyuncuları, Spylce karşısında dominant performanslarında kilit rol oynayan Twisted Fate ve Aatrox seçimi yaparken, Spylce ise Neeko, Jarvan ve Nautilus’tan oluşan kompozisyonuna Qiyana ve Xayah ekleyerek iyi bir takım oyunu için gereken seçimleri yaptı.

Fnatic’te Broxah-Hylissang ikilisinin erken dakikalarda orta koridora yaptığı ziyarette Qiyana düşünce ilk kan döküldü. Ancak kuleden çok fazla hasar alan Hylissang’in rakip orta koridor oyuncusu Humanoid’e verdiği skorla karşılıklı skorlar verilmiş oldu. Dakikalar sonra Rakan ile çok fazla agresif oynayan Hylissang’den üst üste gelen hatalar sonucunda Splyce’ın alt koridor oyuncuları toplamda 4 skor çıkarmış oldu. Dakikalar 14 olduğunda altın farkını açmaya başlayan Splyce, 2 Alev Ejderi alarak harita üzerinde önemli bir avantaj elde etti.

İnhibitör kuleleri hariç bütün kulelerini kaybeden Fnatic’in karşılaşmayı uzatmak adına oldukça sıkıntılı bir süreçte olduğu dakikalarda Kadim Ejder için yapılan son takım savaşını Splyce aldı. Katliam yapan Spylce için galibiyet geldi.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER