Oyun Haber

GTA 5’te yıllar sonra yeni gizli bir şey fark edildi

Serinin yapımcısı Rockstar Games, GTA’ya pek çok şey saklamayı seviyor. Ancak GTA 5’te gizlenen sürpriz yumurta, yıllar sonra farkedildi.

Pek çok oyuncunun elinin değdiği, oynamadan geçmediği oyunlar arasında yer alan GTA, gizlenmiş pek çok öğelerle dolu. Serinin yapımcısı Rockstar Games, özellikle GTA’ya easter egg saklamayı çok seviyor. Bundan 6 yıl önce piyasaya sürülen GTA 5’te de bazı sürpriz yumurtalar gizlenmiş durumdaydı. Bunların bulunması uzun zaman almıştı. Şimdi ise bir yenisi daha eklendi.


Reddit kullanıcısı ShaolinManuelMiranda, oyunun piyasaya sürülmesinden 6 yıl sonra GTA 5’te yeni bir sürpriz yumurta buldu. Ayrıca bu yumurtanın Rockstar Games’in dillere destan başka bir oyunu olan Red Dead Redemption 2’ye bir gönderme içerdiğini düşünüyor.

İlginizi çekebilir: Bir Rockstar çalışanı GTA 6’nın nerede geçeceğini sızdırdı!

GTA 5 gizlenmiş sürpriz yumurta

Onlarca ödül alan Red Dead Redemption 2, GTA 5’in çıkışından yaklaşık 5 sene sonra piyasaya sürülmüştü. Bu sebeple ortaya çıkan bu sürpriz yumurtanın doğrulunu sizlere bırakıyoruz. Ancak önce şu yeni ortaya çıkan sürpriz yumurtaya bir bakalım.

Not: Buradan itibaren Red Dead Redemption 2 hakkında ciddi spoilerlar mevcut.

Sürpriz yumurtayı keşfeden ShaolinManuelMiranda, GTA 5’in açık dünyasında Arthur’s Pass Trails adında bir park bulmuş. Reddit kullanıcılarından bazıları, bu parkın adının Red Dead Redemption 2’nin ana karakteri olan Arthur Morgan’ın yaşayacağı olaylara bir gönderme olduğunu düşündüğünü belirtti. Red Dead Redemption 2 oynayanların da bildiği üzere Arthur, oyunun sonuna doğru sağ kalamadığı için bu isim tercih edilmiş olabilir. Çünkü Arthur’s Pass Trails, Arthur’un Geçiş Yolları anlamına gelmektedir.

İlginizi çekebilir: Overwatch’ın yeni hile tespit sistemi çıtayı yükseltti

Bu elbette bir tesadüf olabilir ancak Red Dead Redemption 2’nin geliştirilme süreci, GTA 5’in geliştirilme sürecinin son vakitlerinde başlamıştı. Stüdyodaki çalışanların böyle bir gönderme yapma ihtimali çok yüksek.

GTA 5’te pek çok farklı sürpriz yumurta mevcut ve bunun gerçekten ksıtlı olarak konulmuş olması çok uzak değil. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

İlginizi çekebilir: Cyberpunk 2077’de çocuklara saldırma yasağı olacak

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER