Oyun Haber

Minecraft Premium satın al: lisanslı Minecraft rehberi

Minecraft Premium nedir? Minecraft Premium satın al işlemi nasıl yapılır?

Minecraft Premium aslında doğru olmayan bir terimdir. Çünkü oyunda Minecraft Premium diye bir kavram bulunmuyor, öyle bir şey yok. Peki bu terim nereden ortaya çıktı? Minecraft Premium satın al rehberi sayesinde tüm sorularınız cevaplanacak.


Minecraft, Türkiye’de en çok cracklenerek oynanan oyunlar arasında yer almaktadır. Çoğu kişi Minecraft’ı korsan yazılımlar sayesinde oynuyordu ve insanların nicklerini yazarak kostüm değiştiriliyordu. Minecraft’ın Türkiye’de kutu olarak satışı bulunmuyordu ancak daha sonra resmi sitesi üzerinden satılmaya başlandı. Oyunu satın alırken hesap oluşturuluyor ve oyuncular kendi kostümlerini tasarlıyordu.

İnsanlar oyunu farklı yollarla indirdiği için, başkalarının nickleriyle Minecraft oynuyordu. Satın alınan orijinal Minecraft oyununa malım yol ile nick ve skin farkı olduğundan Minecraft Premium denildi. Bu yolla çok fazla indirildiği için herkes oyunun ücretsiz olduğunu düşündü ve Premium satın alarak kostüm ve nick değiştirilebiliyor sanılıyordu.

Minecraft Premium olayının temeli buraya dayanıyor. Peki lisanslı Minecraft nasıl alınır?

Minecraft Premium satın al

  • Öncelikle Minecraft’ın resmi internet sitesine girmeniz gerekiyor. Resmi internet sitesine buraya tıklayarak girebilirsiniz.
  • Sitenin hemen sol tarafında “Minecraft Satın Al” butonu yer alacak. Bu butona tıklayın ve ödeme sayfasına gidiniz.

  • Ödeme işlemlerini tamamladıktan sonra orijinal Minecraft satın almış olursunuz. Satın aldıktan hemen sonra hesabınıza aşağıdaki görselde olduğu gibi indirme linkleri gelecek. Lisanslı Minecraft dosyasını indirebilirsiniz.

İşlem aslında bu kadar basit. Oyuna girmeden önce yapacağınız en zevkli şey ise kostüm tasarlamak olacaktır. İnternette arama yaparak Minecraft skin indir sitelerinden hazır kostümler indirebilir veya kendi kostümünüzü yaratabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: PUBG Lite kayıt ol, indir ve oyna: Nasıl oynarım?

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER