Espor Haber

Galatasaray’ın çılgın oyunu işe yaramadı, Derbinin galibi Beşiktaş!

Holyphoenix’in en değerli oyuncu seçildiği karşılaşmada Beşiktaş, ikincilik yarışında çok önemli bir galibiyete imza attı.

Şampiyonluk Ligi 6. Hafta 2. Gün karşılaşmaları kapsamında Beşiktaş ile Galatasaray Espor karşı karşıya gelmedi. Takım savaşlarının bir an bile eksik olmadığı karşılaşmanın kazananı Beşiktaş oldu. Maçın en değerli oyuncusu 15/2/9‘luk Kai’Sa oyunuyla Beşiktaş kaptanı Holyphoenix olurken, maçın sonunda aldığı beşte beş ile başarılı performansını taçlandıran bir kapanışa imza attı.


Holyphoenix

Derbinin galibi Beşiktaş!

Galatasaray henüz oyunun 3. dakikasında alt koridor üstünlüğünü aldı ve rakip ormana girerek mavi güçlendirmeyi almayı başardı. Hemen akabinde orda koridorda GBM ile Koearn Kid arasındaki düelloya Balkhan dahil oldu ve ilk kanı Galatasaray hanesine yazdırdı.

İlk kan skoruna karşılık Beşiktaş’ın hamlesi gecikmedi. Kireas’ın alt koridora gerçekleştirdiği baskında hem Madness’ın sıçrasını almayı başardılar hem de Farfetch skorunu aldılar.

7. dakikada orta koridorda Koearn Kid’e kule altı girmeyi planlayan Galatasaray’ın planları suya düştü. Sejuani’nin orta koridora yakın olması ve Mayhem’in kullandığı ışınlan ile birlikte dönen 3’e 3 takım savaşında skor Mayhem’de kaldı.

Galatasaray Espor, uzun süre kule altı denemelerle maçı koparmaya çalışsa da işler yine düşünüldüğü gitmedi. Beşiktaş, Galatasaray’ın bu zorlamalarını iyi değerlendirdi ve geri düştüğü pozisyonlardan avantajlı çıkmış oldu. Bu Beşiktaş için olabilecek en iyi senaryoydu.

24. dakikada baron savaşında yine karşılıklı kayıplar verildi ancak baron Beşiktaş’ta kaldı. Baron güçlendirmeli Beşiktaş, sonraki takım savaşından 4’e 2 üstün ayrıldı. Bu savaş, Galatasaray’ın asla geri vites yapmadığı karşılaşmada bir nebze olsun oyunu yavaşlatmasına sebebiyet verdi ancak bu sadece 1 dakika sürdü. Üst koridorda beş kişi Mayhem’i sıkıştıran sarı kırmızılılar, Beşiktaş’lı oyuncuların oraya yetişmesiyle kendilerini yeni bir takım savaşının içinde buldular. Maçın başından beri her savaşta olduğu gibi bu takım savaşının da bir galibi oldu diyemeyiz. İki takım da aldığı 2’şer skorun ardından savaşı sonlandırdılar.

33. dakikada Balkhan’ı sıkıştıran Beşiktaş, arka arkaya 3 skor aldı ve ikinci Baron’u alarak rakibini boğmaya devam etti. Kadim ejderhayı aldıktan sonra iyice güçlenen siyah beyazlı ekip, oyunu kapatmayı başardı. Beşiktaş, aldığı bu galibiyet ile birlikte play-off öncesi çok önemli bir sonuç elde etmiş oldu.

i

GBM, Vladimir ile ilk mağlubiyetini aldı

Galatasaray orta koridor oyuncusu GBM’i şampiyon havuzu en geniş profesyonel oyuncularından biri olarak tanıyoruz. Ancak League of Legends karşılaşmalarını yakından takip eden herkes, Vladimir’in GBM’im imza şampiyonlarından biri olduğunu bilir. Bu konuda kötü anılarımız var; unutmak zor…

2019 Yaz Mevsimi’nde Bahçeşehir SuperMassive ve Royal Youth’ta gösterdiği performansın aksine daha istikrarlı bir grafik çizen tecrübeli oyuncu, bu yıl Vladimir ile hiç maç kaybetmedi. Belki %100 galibiyet yüzdesini korumaya çok yakındı ancak takımın sergilediği gereksiz agresiflik Galatasaray’a mağlubiyet olarak geri döndü. Bu sonuçla GBM’in imza şampiyonuyla yenilmezlik serisi de sonlanmış oldu.

 

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER