Apex Legends

Apex Legends’tan hilecilere karşı harika bir çözüm geldi

Yapımcı firma Respawn, ücretsiz battle royale oyunu Apex Legends’taki hilecilere karşı yeni ve müthiş bir çözüm üretti.

4 Şubat’ta piyasaya sürülen ve çıktığı günden itibaren ani bir yükseliş yaşayan Apex Legends, hilecilerin esir aldığı bir oyun haline gelmişti. Apex Legends 2. Sezon’da gelen dereceli sistemini bile rezalet bir hale getiren hileciler, oyuncuların bıkmasına ve oyunu bırakmalarına bile sebep oldu. Hileciler konusunda pek çok çalışma yürüten Respawn, sonunda müthiş bir fikir buldu. Yapımcı firma, Apex Legends’ta hile kullananları ve spam yapanları birbirleriyle eşleştirecek.


Reddit’te oyunla ilgili gönderi paylaşan Respawn, Apex Legends hakkında bazı çalışmalarından bahsetti. Sistem, maç yapılacağı zaman spam yapan ve hilecileri ayıracak. Oyunu hile kullanmadan ve spam yapmadan oynayanlar, bu sayede hile yapanlarla eşleşip haksız rekabete maruz kalmış olmayacak.

İlginizi çekebilir: Apex Legends 2. Sezon Silah Hasarları ve Tüm Detaylar

Bir Reddit kullanıcısı olan Danskop, hilecileri banlamak yerine birbirleriyle eşleştirmenin daha iyi bir fikir olduğunu belirtti. Çünkü hileciler, banlanıp tekrar yeni hesap açarak hile kullanmaya devam ediyordu. Şimdiyse hileciler, hilecilerle eşleşerek kendi kendilerini cezalandırmış olacaklar.

Apex Legends’ta Hileciler vs Hileciler

Hileciler, birbirlerine karşı oynadıklarını farkedip yeni hesap açmak isterse ne olacak? Firmanın buna karşı çözümü ise basit oldu. Sistem, hilecilerle eşleştiği için o kişi işaretliyor. Bu sayede işaretlenmiş kişi, yeni hesap açsa bile yine hilecilerle eşleşecek.

İlginizi çekebilir: Apex Legends’ta hilecilerilere karşı en iyi çözüm yolları

Yeni geliştirilen bu sistem, spam hesapları açıldığı anda tespit edip banlayacak. Ayrıca alternatif bir yol olarak ise iki faktörlü kimlik doğrulamayı zorunlu kılmak olacak. Hilecilere karşı oynayıp çılgınlar gibi sinirlenmek isteyen normal oyuncular, burada şanslarını deneyebilecek.

Respawn Entertainment tarafından Reddit’te yapılan bu açıklama, firmanın Apex Legends hilecilerine karşı her zaman mücadele içinde olacağını göstermiş oldu.

Yorum Yaz

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin

BENZER İÇERİKLER